Mağaza görevlisi, 1300 müşterinin kredi kartı bilgilerini ezberledi, internetten alışveriş yaptı

Mağaza görevlisi, 1300 müşterinin kredi kartı bilgilerini ezberledi, internetten alışveriş yaptı

Japonya’da 1300 müşterinin kredi kartı bilgilerini ezberleyerek internetten alışveriş yapan kasiyer tutuklandı. Kasiyer, kart bilgileriyle aldığı lüks eşyaları...

Japonya’da 1300 müşterinin kredi kartı bilgilerini ezberleyerek internetten alışveriş yapan kasiyer tutuklandı. Kasiyer, kart bilgileriyle aldığı lüks eşyaları satarak kira, fatura ve mutfak masraflarını karşılamakla suçlanıyor.

Tokyo’da bir mağazada yarı zamanlı çalışan 34 yaşındaki Susumu Yusuke Taniguchi, fotografik hafızasını kullanarak müşterilerin kredi kartı bilgilerini çaldığı gerekçesiyle tutuklandı.

Tokyo polisi, genç adamın 16 haneli kredi kartı numaralarını, isimleri, geçerlilik tarihlerini ve güvenlik kodlarını eksiksiz bir şekilde hatırladığını açıkladı. Bunları daha sonra bilgisayarına aktaran adam, bu bilgileri kullanarak internetten 270 bin yen (yaklaşık 15 bin TL) tutarında alışveriş yaptı. Taniguchi’nin lüks eşyalar satın aldığı belirtildi.

SATIP NAKİT PARAYA ÇEVİRİYORDU

İddiaya göre Taniguchi bu eşyaları satarak nakde çeviriyor ve böylece kira, fatura giderlerini ve mutfak masraflarını karşılıyordu.

Genç adam, çalıntı kartla yapıldığı söylenen iki çantanın satışını takip eden polisin evine yaptığı baskınla yakalandı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya