'Mahalle yanarken o ... saçını tarıyor!' Özkök'ten Çapa'ya bira yanıtı gecikmedi

'Mahalle yanarken o ... saçını tarıyor!'  Özkök'ten Çapa'ya bira yanıtı gecikmedi

Ertuğrul Özkök'ün köşesindeki bira yazısı ekonomist Emin Çapa'nın tepkisini çekmişti Özkök'ten Çapa'ya bira yanıtı geldi

Ertuğrul Özkök'ün köşesindeki bira yazısı ekonomist Emin Çapa'nın tepkisini çekmişti   Özkök'ten Çapa'ya bira yanıtı geldi

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bira yazısı nedeniyle kendisini eleştiren ekonomi yazarı Emin Çapa'ya bugünkü köşesinden, "Sen aslanlar gibi mahalledeki yangını yaz, ben de mahalleyi serinletecek bira yazılarını." yanıtını verdi.

Özkök, "Ekonomi gazetecisi arkadaşım Emin Çapa benim pazar günkü bira yazıma kızmış. Ben 'Bira maço erkek içkisi mi kadın içkisi mi' diye sormuştum ya...

Diyor ki... 'Mahalle yanarken o saçını tarıyor...' Sevgili Emin önce bir yanlışı düzeltelim. Gençlik yıllarımdan beri başıma tarak değdirmedim desem yalan söylemiş olmam. Yani saçımı taramam, elimle düzeltirim." düşüncesini dile getirdi. Özkök, "Şimdi gelelim öteki meseleye... Arkadaş 'cool'... Sakin ol, hiç kızmaya gerek yok... Gel seninle güzel bir işbirliği yapalım... Sen aslanlar gibi mahalledeki yangını yaz. Ben de mahalleyi serinletecek bira yazılarını... Nasıl, güzel bir işbirliği değil mi... Bak mahallede ikimize de yer var..." ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Özkök, "Bira sohbetinin bir başka ilginç konusu ise biranın erkek mi kadın içkisi mi olduğuydu... Benim için bira tam anlamıyla bir maço erkek içkisi..." diye yazmıştı. 

Özkök, "Ben bunu söylerken Efes Genel Müdürü Tuğrul Ağırbaş, 'Ama unutmayın ki Sümerlerin bir bira tanrısı değil, bira tanrıçası vardı ve adı Ninkasi’ydi' dedi. 

Dahası var... Biraya bugünkü tadını veren ve ömrünü uzatan “şerbetçiotu”nu katmayı ilk bir kadın akıl etmiş. Sümerlerde bütün bira üreticileri kadınmış. Ve bugün Efes biralarının üretimindeki 29 bira ustasının 6’sı kadınmış. Ayrıca bu kadınlardan biri bira gelişimini destekleyen uluslararası bir topluluk olan Pink Boots Society üyesiymiş. Ayrıca 3 kadın şerbetçiotu üreticisi ile çalışıyorlarmış.." ifadesini kullanmıştı.

Etiketler :