Mahalleli, İBB'nin yıkmak istediği Gençlik Parkı için direnişte

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), Eyüpsultan Yeşilpınar’daki Gençlik Parkı’nı yıkmaya hazırlandığı haberleri basına yansıdı. Bunun üzerine çevre sakinleri, Gençlik Parkı’nda yeniden eyleme başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB), Eyüpsultan Yeşilpınar’daki Gençlik Parkı’nı yıkmaya hazırlandığı haberleri basına yansıdı. Bunun üzerine çevre sakinleri, Gençlik Parkı’nda yeniden eyleme başladı. Parkta çadır kuran yurttaşlar, bölgede sabaha kadar nöbet tuttu.

"İBB, mahkeme kararını beklemeli"

Yeşil alanlarını korumak için eylem yapan yurttaşlar, burayı korumak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarının altını çizdi. Geçtiğimiz günlerde imza toplayarak İstanbul Bölge İdari Mahkemesine başvuran mahalleli, İBB’nin mahkemeden gelen kararı beklemesi gerektiğini belirtti.

"Çadırlarımızı kurduk, günlerce bekleriz"

Sabah Gazetesi’ne konuşan bir mahalleli, parkın aynı zamanda bir deprem toplanma alanı olduğuna dikkat çekerek, „Bugün yıkım ekibi buraya geleceklermiş, biz mücadelemizi vereceğiz. Burada çadırlarımızı da kurduk, çoluk çocuk hepimiz buradayız. Günlerce de gelmeseler biz günlerce burada bekliyor olacağız“ ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem