Mahir Ünal: Biri CHP İstanbul adayına yan gözle bakma gafletinde bulunduğunda…

Mahir Ünal: Biri CHP İstanbul adayına yan gözle bakma gafletinde bulunduğunda…

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik iptal kararı sonrası mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen kişilerin Millet İttifakı’nın...

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, YSK’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine yönelik iptal kararı sonrası mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen kişilerin Millet İttifakı’nın adayını eleştirenlere yönelik ‘sistematik linç’ uyguladığını savundu.

“Yüzlerine çiçekli maskeler takmış bir ekip sosyal medyayı kullanarak CHP İstanbul adayını eleştirmeyi bırakın zor soru soran kişilere dahi orantısız saldırıp baskı altına almaya çalışıyor”diyen Ünal, amaçlarının da İmamoğlu’nu eleştirenleri susturmak olduğunu ifade etti. Sağ duyulu sosyal medya kullanıcılarına ve 1.5 milyon AKP teşkilat mensubuna da bir rica da bulunan Ünal, "Bunlara benzemeyin. Hakaret, küfür ve ikiyüzlülüğe lütfen ayna tutun ve aslında bunların sevgi pıtırcıkları olmadığını psikopatolojik baskıcı faşist gölgeler olduklarını gösterin" dedi.

Kişisel Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Ünal, şunları söyledi:

"23 Haziran seçimine doğru giderken sosyal medyada sistematik bir linç düzeneği ile karşı karşıyayız. Yüzlerine çiçekli maskeler takmış bir ekip sosyal medyayı kullanarak CHP İstanbul adayını eleştirmeyi bırakın zor soru soran kişilere dahi orantısız saldırıp baskı altına almaya çalışıyor, amaçları ne peki? Susturmak.

"CHP İstanbul adayına zor soru soranlar KARANLIK haber sitelerinin hedef tahtasına oturtuluyor"

"Bir gazeteci 'Yunan medyasının CHP İstanbul adayıyla ilgili attığı' manşeti mi sordu; ya da biri PKK terör örgütü ile alakalı bir soru mu sormaya kalktı; organize edilmiş bir ekip anında linç girişimine başlıyor. Küfürün hakaretin haddi var hesabı yok. CHP İstanbul adayına zor soru sorup linç edilenlerin yaşadıkları bunlarla da kalmıyor bu sefer de KARANLIK haber sitelerinin hedef tahtasına oturtuluyorlar 'aman efendim sen bu soruyu nasıl sorarsın' deyip linç girişimine bu sefer de burdan devam ediyorlar.

"Tabii bir de CHP adayına 'soru sorduğu' için linç edilenlerle beraber sosyal medyada CHP adayını eleştiren kişilerin akıbetleri de ayrı bir konu. Hemen küfür ve hakaretle hedef tahtasına oturtuluyorlar bu yetmiyor bir de çalıştıkları kurumlara yine sosyal medyadan baskı yapıp işten attırmaya tweet sildirmeye çalışıyorlar.

"Bunların sevgi pıtırcıkları olmadığını psikopatolojik baskıcı faşist gölgeler olduklarını gösterin"

"Özetle genel döngü şu: Biri CHP İstanbul adayına yan gözle bakma gafletinde mi bulundu?

- Sınırsız küfür ve hakaretle linç et.
- Hedef göster.
- Çalıştığı kurumları hedef al.
- İşten attırmaya çalış.
- Sonra geri çekil ve cici çocuk taklidi yap.

"Sağ duyulu sosyal medya kullanıcılarından ve 1.5 milyon AK Parti teşkilat mensubundan ricam şudur. Bunlara benzemeyin. Hakaret, küfür ve ikiyüzlülüğe lütfen ayna tutun ve aslında bunların sevgi pıtırcıkları olmadığını psikopatolojik baskıcı faşist gölgeler olduklarını gösterin."