Mahir Ünal’ı savunan Ahmet Hakan’a sert sözler! ‘Besleme medyanın trolü’

Mahir Ünal’ı savunan Ahmet Hakan’a sert sözler! ‘Besleme medyanın trolü’

t24 yazarları Mehmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal hakkındaki yazısı nedeniyle bugünkü köşesinden kendisini eleştiren Ahmet Hakan'a cevap verdi.

t24 yazarları Mehmet Yılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal hakkındaki yazısı nedeniyle bugünkü köşesinden kendisini eleştiren Ahmet Hakan'a cevap verdi.

Ahmet Hakan, bugünkü yazısında; Mehmet Yılmaz'ın yalan söyleyerek, AK Parti camiasını hedef alan, önyargılarla dolu bir yazı yazdığını belirtmesinin üzerine Mehmet Yılmaz yazdığı yazıyla cevap verdi.

AHMET HAKAN'A YANIT GECİKMEDİ

"Ben soruları Mahir Ünal’a soruyorum, yanıt besleme medyada bu iş için maaşa bağlanmış görevlilerden geliyor" diyerek Hürriyet yazarlarının Mahir Ünal'ı savunmasını eleştirdi.

Ahmet Hakan için, "Mahir Bey adına trollük yapmak da görev tanımları içinde" diyen Mehmet Yılmaz, Mahir Ünal'ın söz konusu etik ve milli hesapların çirkin mesajlarına ses çıkarmadığını söyledi.

Tekrar Mahir Ünal'a seslenen Mehmet Yılmaz, Ünal'dan bu mesajlara karşı yanıt vermesini istedi ve "Beslemeleri kullanarak, gerçeği çarpıtarak bu işten kurtaramazsınız.Çok basit bir şey yapacaksınız: Bu hesapların “etik kurallara uymadığını” söyleyiniz. Verdikleri mesajların kabul edilemez olduğunu açıklayınız.Beslemelerin gazete köşelerinden uydurduğu palavralar, bu konudaki sorumluluğunuzu ortadan kaldırmaz" dedi.

Mehmet Yılmaz yazısının devamında Meltem Demirören'e de seslenerek geçen sene Ekim ayında işine son verilen 45 gazeteciyi hatırlattı ve "Küçücük de olsa bir vicdani sorumluluk hissediyor musunuz? Size gazetecileri işten atmayın diyen yok, istediğinizi hemen atabilirsiniz.Ama kanunen hak edilmiş tazminatlarının üzerine yatmaya çalışmak ayıp olmuyor mu Arkadaşlarınızın, çocuklarınızın yüzüne nasıl bakabiliyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Mehmet Yılmaz şunları yazdı:

Hürriyet’in yayın müdürü Ahmet Hakan, dün “etik kurallara uyan milli hesaplar” tartışmasıyla birlikte yazdığım “Kötülüğün Sıradanlaşması” ve “Bunlar ‘inançlı’ değil, sıradan tacizci” başlıklı yazılarıma, Mahir Ünal adına yanıt verdi.

Yanıt verdi demem lafın gelişi, bildiğin demagoji yaptığı.

Okuduğunu anlamadığı da belli oluyor, her iki yazıyı da yeniden buraya koydum, tekrar okumasını öneririm. Tekrarda fayda vardır!

İşin ilginci ben soruları Mahir Ünal’a soruyorum, yanıt besleme medyada bu iş için maaşa bağlanmış görevlilerden geliyor.

Belli ki Mahir Bey adına trollük yapmak da görev tanımları içinde.

Mahir Ünal, bir dizi “etik kural” tarifi yaptı ve yanında yeşil nokta ile bayrak olan hesapları “etik kurallara uyan milli hesaplar” ilan etti.

Onun bunu yaptığı günlerde bu özelliklere uyan bazı hesaplardan, bazı kadın siyasetçi, gazeteci ve oyunculara yönelik ağır taciz mesajları paylaşıldı.

Mahir Bey, bunlara sesini çıkarmadı.

Kusura bakmasın ama hem bazı hesapları “etik ve milli” diye tanımlayacaksın sonra da bu tanımladığın hesaplardan taşan ahlaksızlıklara sesini çıkarmayacaksın, olmaz.

Sesinizi çıkarmıyor, açıkça eleştirmiyor, tarif ettiğiniz işaretleri kullanmalarına itiraz etmiyorsanız, siz de o mesajlarda ifade edilen şeylere katılıyorsunuz demektir.

Mahir Bey, size bir fırsat daha veriyorum: Etik kurallara uyan milli hesaplardan yapılan bu tacizlere yanıt veriniz.

Beslemeleri kullanarak, gerçeği çarpıtarak bu işten kurtaramazsınız.

Çok basit bir şey yapacaksınız: Bu hesapların “etik kurallara uymadığını” söyleyiniz.

Verdikleri mesajların kabul edilemez olduğunu açıklayınız.

Beslemelerin gazete köşelerinden uydurduğu palavralar, bu konudaki sorumluluğunuzu ortadan kaldırmaz.

Birileri (ki bu trollerin bazılarının, tıpkı besleme medyadaki tipler gibi maaşlı olduğunu da biliyoruz) sizin temsil ettiğiniz siyasi çizgi adına böyle aşağılık şeyleri yazabiliyor, siz de buna ses çıkarmıyor ve aranıza mesafe koymuyorsanız, bu utanılacak bir şey.

Mahir Bey, sorularımı hatırlamıyorsanız yukarıdaki linklerde bulabilirsiniz. Yanıtlarınızı kendiniz veriniz.

Etiketler :

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Medya