Mahmut Alınak: Hoşça kalın

Mahmut Alınak: Hoşça kalın

Kürt siyasetçi ve yazar Mahmut Alınak, yazarlığı bıraktığını duyurdu. Alınak son yazısını Oda Tv'de yazdı. Alınak'ın yazısı şu şekilde; Cizre ve Diyarbakır'dan bir yıkıntıya dönmüş olarak Kars'a döndüm. Benim...

Kürt siyasetçi ve yazar Mahmut Alınak, yazarlığı bıraktığını duyurdu. Alınak son yazısını Oda Tv'de yazdı. 

Alınak'ın yazısı şu şekilde; 

Cizre ve Diyarbakır'dan bir yıkıntıya dönmüş olarak Kars'a döndüm. Benim için artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. O coşkun hayallerim ve tükenmek bilmeyen çocuksu heyecanlarım beni terk edip gitti.

Cizre Halk Meclisi başkanı Mehmet Tunç Cizre'deki katliama karşı halkı yardıma çağırdı ama halk gitmedi. Bundan kim sorumluysa onları tarihin yargısına bırakıyorum. Mehmet Tunç Cizre'li kardeşleriyle birlikte békes (sahipsiz) olarak ölüme yürürken, yüzümüze tek tek ayna tutarak hepimizi teşhir etti, acınası halimizi gözler önüne serdi. O ayna yaşadığımız sürece bize hep utancımızı ve suç ortaklığımızı haykıracak. Mehmet Tunç'un şahsında Cizre, Silopi, İdil ve Sur'a hesap vermeden ve bunun bedelini ödemeden halkı basın açıklamalarıyla gazını alıp sahte ümitlerinden peşinden koşturmak, siyaset konuşmak ve bir şey yapıyormuş gibi görünmek benim değerlerime göre lafazanlık, sahtekârlık ve alçaklıktır. Bu da benim kaldıramayacağım bir şeydir. Zemin dürüst siyasete kapalı.

Doğru sözün bir kıymeti yok. En iyisi hayallerimi ve acımı içime gömüp susmak. İşkenceli de olsa susmak. Hoşça kalın. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv