Malatya'da 1 vali yardımcısı, 2 kaymakam açığa alındı

Malatya'da 1 vali yardımcısı, 2 kaymakam açığa alındı

Malatya'da, 15 Temmuz darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında ''Cemaat üyeliği, mensubiyeti, iltisaki veya irtibatı olduğu'' iddiasıyla Vali Yardımcısı Mehmet Şamil Horasanlı ile Arapgir Kaymakamı Tekin Erdemin ve Doğanyol...

Malatya'da, 15 Temmuz darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında ''Cemaat üyeliği, mensubiyeti, iltisaki veya irtibatı olduğu'' iddiasıyla Vali Yardımcısı Mehmet Şamil Horasanlı ile Arapgir Kaymakamı Tekin Erdemin ve Doğanyol Kaymakamı İsmail Toprak İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırıldı.

Habertürk'ün haberine göre Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2. Dairesi tarafından dün geçici olarak görevden uzaklaştırılan 550'si adli, 98'i idari yargıda olmak üzere 648 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı verilmesi üzerine Malatya'da 3 hakim ve 2 savcı gözaltına alındı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi'nde aralarında daire başkanı ve şube müdürleri ile üst düzey yöneticilerin olduğu toplam 24 personelin görevlerinden uzaklaştırılarak açığa alındığı belirtildi. Büyükşehir Belediyesi'nde bugüne kadar 44 kişi görevden uzaklaştırıldı.

GENEL