Maliyet sorusu yanıtsız kaldı

Maliyet sorusu yanıtsız kaldı

AK Partili Mamak Belediyesi, Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaret ettiği Hüseyin Gazi Cemevi’nin tadilatı için "Ne kadar harcandı?" sorusunu yanıtsız bıraktı.

Birgün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, AKP’li Mamak Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 8 Ağustos’taki ziyareti nedeniyle Hüseyin Gazi Cemevi’nde gerçekleştirdiği tadilatın maliyetini açıklayamadı. İdare, Atatürk, Hacı Bektaş-ı Veli ve Hz. Ali’nin fotoğraflarının yerlerinin değiştirilmesini de kapsayan tadilat işlerinin maliyetini soran CHP’li Meclis Üyesi Ferat Tokmak’a, “Boyama, parke döşeme ve masa döşemeleri imalatları belediyemiz ekiplerince yapılmıştır” yanıtını vermekle yetindi.

Murat Köse yönetimindeki Mamak Belediyesi, daha önce destek vermediği Hüseyin Gazi Cemevi’nde Erdoğan’ın ziyareti öncesi temizlik yaptı, türbenin hizmetiyle kendilerinin ilgileneceklerini açıkladı. Erdoğan’ın ziyaretinden bir hafta önce cemevine giden belediye yetkilileri, cemevinin sekiz dönümlük arsası üzerinde peyzaj düzenlemesi yaparak fidan ve çiçekler dikti. Mamak Belediyesi Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Ferat Tokmak, 1 Eylül’de cemevinde gerçekleştirilen tadilat işlerinin maliyetini sordu. Mamak Belediye Başkanlığı’nın yanıtlaması istemiyle Meclis’e soru önergesi sunan Tokmak’a yanıt, Mamak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden geldi. Yanıtta, ibadet yerinin değişikliğine yönelik bir çalışma gerçekleştirilmediği savunuldu. İdare, tadilat işlerinin maliyetini ise açıklamaktan kaçındı.

Kendisine gönderilen yanıtı değerlendiren CHP’li Ferat Tokmak, “Soru önergemize cevap verilmiyor? Yoksa burada da mı yolsuzluk var? Alevi yurttaşlarımız yalnızca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinde mi akıllarına geldi?” sözleriyle tepki gösterdi.