Mansur Yavaş: 1 saat içinde ortalama 20 kilogramlık yağış gerçekleşti

Mansur Yavaş: 1 saat içinde ortalama 20 kilogramlık yağış gerçekleşti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Ankara'daki yağış hakkında bilgi verdi.

Ankara'da meydana gelen gök gürültülü ve şiddetli yağışın ardından Vali Vasip Şahin, bir kişinin yaşamını yitirdiğini, kaybolan bir kişinin ise arandığını söyledi. Yavaş Etimesgut, Yenimahalle ve Keçiören ilçelerine 1 saat içinde ortalama 20 kilogramlık kuvvetli ve gök gürültülü yağış gerçekleştiğini açıkladı.

Mansur Yavaş'ın Ankara'da meydana gelen yağışlar ile ilgili paylaşımları şu şekilde: 

"Değerli Ankaralılar,

Bugün kentimizde Etimesgut, Yenimahalle ve Keçiören ilçelerimizde 1 saat içinde ortalama 20 kilogramlık kuvvetli ve gök gürültülü yağış gerçekleşti.

Bu süreçte 15 kurtarma vakası dâhil 1024 olaya müdahale ettik. Kentimizde yaşanan sel felaketlerinin olumsuz etkilerini en aza indirmek için 1274 araç 3036 mesai arkadaşımız ile saha çalışmalarını sürdürmekteyiz.

Bugünkü sel felaketi sonucunda, Keçiören’de bulunan bir apartmanda -1. katta yaşayan bir vatandaşımızın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim.

Vefat eden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Kentimizde sel felaketleri nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımıza tek tek ulaşıp yaralarımızı saracağız."

Önceki ve Sonraki Haberler
Türkiye