Mansur Yavaş, Başak Cengiz'e hakaret eden şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu

Mansur Yavaş, Başak Cengiz'e hakaret eden şahıs hakkında suç duyurusunda bulundu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başak Cengiz‘e hakaret eden Halil Dede adlı sosyal medya kullanıcısı hakkında suç duyurunda bulundu. Yavaş, “Bu köhne ve aşağılık zihniyetin bir an bile cesaretlenmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

İstanbul’da 28 yaşındaki Başak Cengiz’in kılıçla katledilmesine duyduğu öfkeyi sosyal medya hesabı üzerinden dile getiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Çok üzgünüz, çok öfkeliyiz” demişti. CHP liderinin bu paylaşımını alıntılayan Halil Dede adlı sosyal medya kullanıcısı öldürülen kadına hakaret etti.

Şahsın büyük tepki çeken hakareti sonrası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan da açıklama geldi. Halil Dede adlı sosyal medya kullanıcısı hakkında suç duyurusunda bulunduğunu belirten Yavaş, “Bir hukukçu ve bu toplumun bir ferdi olarak, erkek şiddetinden kaybettiğimiz Başak kızımızın ardından hakaret eden zat hakkında şahsım ve milletim adına suç duyurusunda bulundum. Bu köhne ve aşağılık zihniyetin bir an bile cesaretlenmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem