Mansur Yavaş yılmadı ihaleye çıkıyor

Mansur Yavaş'ın, 13 ilçede paslı su borularının yenilenmesi için kredi talebi AKP ve MHP oylarıyla reddedilince, “Allah size muhtaç etmesin” deyip ihaleye girme kararı aldı.Yavaş'ın talimatı ile 70 kilometrelik Polatlı hattının...

Mansur Yavaş'ın, 13 ilçede paslı su borularının yenilenmesi için kredi talebi AKP ve MHP oylarıyla reddedilince, “Allah size muhtaç etmesin” deyip ihaleye girme kararı aldı.

Yavaş'ın talimatı ile 70 kilometrelik Polatlı hattının 30 yılı aşkın süredir yenilenmediği için sürekli patlayan ve bir kısmı ise asbestli olan boru hatlarının yenilenmesi için adım atılıyor.

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, belediye Meclisi'ndeki engellemeye karşın Ankara Büyükşehir Başkanı Mansur Yavaş, Polatlı'ya yeni ve kaliteli su verilmesi için ilk ihaleye çıkacak. Yavaş bürokratlarına “Ben vatandaşıma asbestli borudan su içiremem, sürekli patlayan su hattı ile çile çektiremem'' dedi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi de AKP ve MHP'li üyelerin oylarıyla, 13 ilçede asbestli ve eski boruların değiştirilmesi için ASKİ'nin 360 milyon lira kredi kullanma talebinin reddedilmesini yargıya taşıdı.

MANSUR YAVAŞ'TAN DOLMUŞÇULARA DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, corona virüsü salgını nedeniyle işleri azalan 2 bin 850 minibüs sahibine akaryakıt desteği yapacak. Minibüslerde dezenfeksiyon işleminin yanı sıra Ramazan ayı nedeniyle şoförlere gıda kolisi ve maske dağıttı.

[caption id="attachment_140983" align="alignnone" width="670"]Mansur Yavaş Mansur Yavaş, Polatlı'ya yeni ve kaliteli su verilmesi için ilk ihaleye çıkacak.[/caption]

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika