Mansur Yavaş'a Ankara Sanat Tiyatrosu çağrısı: Siz de kaybedersiniz

Mansur Yavaş'a Ankara Sanat Tiyatrosu çağrısı: Siz de kaybedersiniz

58 yıldır perde açtığı salondan ayrılmak zorunda kalan Ankara Sanat Tiyatrosu için Mansur Yavaş ve Alper Taşdelen'e Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek'ten çağrı geldi.

Sözcü Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek, 8 yıldır perde açtığı salondan ayrılmak zorunda kalan Ankara Sanat Tiyatrosu için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e seslendi.

''CAN DAMARLARIMIZDAN BİRİNİ KAYBETTİĞİMİZİN GÖSTERGESİDİR''

"Bu dönemde ne yazık ki en büyük hasarı kültür sanat hayatımız aldı'' diyen Zeyrek, ''Sinemalar tiyatrolar kapandı, iktidara bağlılığını beyan etmeyen sanatçılar, edebiyatçılar çok hırpalandı, adeta yokluğa mahkum edildi. Onları, yaşam mücadelesi verirken edebiyata, müziğe, tiyatroya, sinemaya zaman ve para ayıramaz hale gelen insanlar da yalnız bıraktı. Artık para verip gazete dahi satın almıyoruz. Memleketin milyarları soyulmuş, soyulmaya devam ediyor, bunlar boy boy manşetlere çıkıyor, çıtımız çıkmıyor, Ankara Sanat Tiyatrosu 58 yıllık binasından ayrılmak zorunda kalmış çok mu? Ulu önderimiz Atatürk 'Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur' demiş ya… İşte AST'ın başına gelen de can damarlarımızdan birini kaybettiğimizin göstergesidir'' ifadelerini kullandı.

''AST KAYBEDERSE SİZ DE KAYBEDERSİNİZ''

Zeyrek şöyle devam etti: ''Hükûmetin bu konuya kayıtsız kalacağı kesin. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e çağrı yapıyorum. AST Ankara'dır. AST kaybederse siz de kaybedersiniz! Geçici çözümleri bırakın. Biliyorum, buna gücünüz vardır. Gerekirse o sahneyi satın alın ve gerçek sahibine teslim edin. O damarı kesilmekten kurtaranlar arasına adınızı yazdırın.''

Kültür Sanat