Mansur Yavaş'tan Ankara'daki patlamaya ilişkin açıklama

Mansur Yavaş'tan Ankara'daki patlamaya ilişkin açıklama

Ankara’nın Keçiören ilçesi Kızlarpınarı Caddesi’nde dün saat 22.30 sıralarında 3 katlı bir binada patlama meydana gelmişti..

Ankara’da meydana gelen patlamadan sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş patlamayla ilgili yeni bir açıklama yaptı. Yavaş, patlamanın tüpten kaynaklandığını yaralıların durumunun ağır olduğunu bildirdi.

ANKARA’DA PATLAMA

Ankara’nın Keçiören ilçesi Kızlarpınarı Caddesi’nde dün saat 22.30 sıralarında 3 katlı bir binada patlama meydana gelmişti. Patlamada 3’ü ağır 4 kişi yaralanmış, 2 kişi de yaşamını yitirmişti. Şiddetli patlamanın etkisi gün ağarınca ortaya çıktı. Patlamanın etkisiyle apartmanın duvarlarının yıkıldığı, evdeki eşyaların dışarıya çıktığı görüldü. Giriş katta yaşayan Irak türkmeni ailenin evinde meydana gelen patlama sesiyle vatandaşlar olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekibi çağırdı. Ekipler, hassas burunlu arama kurtarma köpeğiyle yaptığı aramada, enkazdan 6 kişi çıkarıldı. 2 kişinin hayatını kaybettiği vahim olayda, İranlı annenin hamile olduğu, ailenin doğalgaz aboneliğinin de bulunmadığı ifade edildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yerel Gündem