Mansur Yavaş'tan beraat kararı ile ilgili açıklama: ''Hak yerini buldu, iftira çöktü''

Mansur Yavaş'tan beraat kararı ile ilgili açıklama: ''Hak yerini buldu, iftira çöktü''

Yerel seçim öncesinde hakkındaki sahte senet, rüşvet ve görevi kötüye kullanma suçlamaları ile dava açılan Mansur Yavaş beraatiyle alakalı, "Sonuçta hak yerini buldu ve iftira çöktü" açıklamasını yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yerel seçim öncesi sahte senet, rüşvet ve görevi kötüye kullanma suçlaması ile hakkında açılan davadan beraat etmesiyle ilgili Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk'e konuştu. Yavaş, "Hakkımda seçim öncesi yapılan suçlamaların iftira olduğunu her zaman, her platformda söyledim. Adalet Bakanlığı ‘Kovuşturmaya yer olmadığı' kararı verilen dosyayı yeniden gündeme getirip bana zarar vermek adına iddianame düzenlendi. Bunu da siyaseten kullanmak istediler. Sonuçta hak yerini buldu ve iftira çöktü" dedi.

"İFTİRA ATAN KİŞİ HALA TUTUKLANMADI"

Kendisine iftira atan kişinin 11 yıl hapis cezası almasına ve hakkında yakalama kararı bulunmasına rağmen 7 aydır tutuklanmadığını söyleyen Yavaş, "Sahte senedin, bana sanık tarafından verildiği mahkeme tarafından tespit edilmişti. Sahte senetten dolayı 4 yıl ceza aldı. İzinsiz ses ve görüntü kaydı nedeniyle 1 yıl 3 ay, şantaj yapmaktan da 1 yıl 3 ay ceza aldı. Üstelik kararların hepsi onandı" bilgisini paylaştı. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika