Mansur Yavaş'tan yeni müjde

Mansur Yavaş'tan yeni müjde

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden eğitimde fırsat eşitliği için bir adım daha geldi.

MANSUR YAVAŞ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Koronavirüs salgını sürecinde başlattığı destek ve dayanışma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Pandemi nedeniyle yeni eğitim öğretim dönemini uzaktan eğitimle geçirecek olan öğrencilerin kullanımına önce Büyükşehir Belediyesinin bilgisayarlarını açan Yavaş şimdi de Ankara’nın köylerinde internet erişiminde sorun yaşayan çocukları sevindirdi.

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, pilot bölge olarak Sincan ilçesinin Çiçektepe ve Esenler Mahallelerindeki öğrencilere kendi imkânlarıyla internet hizmetini götürdü. Mahalle muhtarlıkları ile birlikte belirlenen bir noktaya kurulan internet ağı ile birlikte her yaştan öğrencilerin EBA, üniversite portalları ve diğer hizmetlere ulaşmak için kullanacakları internetin hizmet bedeli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Telefon hattı çekmeyen yurttaşlar ise bu noktalardan internet üzerinde arama yapıp telefon görüşmesi gerçekleştirebilecek.

"MANSUR BAŞKANIMIZ BİZE ÇOK BÜYÜK BİR İYİLİK YAPTI"​

Mahalleliler, uzaktan eğitime geçildiği günden itibaren internet sorununu çözmek için uğraştıklarını ancak bir türlü yapılamadığını belirtirken, Çiçektepe Mahalle Muhtarı Akif Kurt, “Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ediyoruz. Mansur Başkanımız bize çok büyük bir iyilik yaptı. Sürecin başından beri ilgili yerlere defalarca dilekçe yazdık ama bir türlü internet getiremedik köyümüze. Mansur Başkanımızdan Allah razı olsun” dedi.

Esenler Mahalle Muhtarı Salih Ölmez ise “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’tan Allah razı olsun. Çocuklarımızın eğitimleri için, dersleri için internet getirdi. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Dua ediyoruz” diyerek teşekkür etti.

ÖĞRENCİLER DE TEŞEKKÜR ETTİ

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla hayata geçirilen projeyle internete kavuşan Senanur Boyalı, “Yedinci sınıfa gidiyorum, derslerimizi internet sıkıntısı çektiğimiz için takip etmekte çok zorlanıyorduk. Ankara Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanırken, Fatma Betül Yakar ise, “Onuncu sınıf öğrencisiyim. İnternet konusunda çok sıkıntı çekiyorduk, bizi bu sıkıntıdan kurtardığı için Ankara Büyükşehir Belediyesi ekiplerine ve Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.
 

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim