Maraş'ta cihatçılara karşı eylem yapmak yasaklandı!

Maraş'ta cihatçılara karşı eylem yapmak yasaklandı!

Kahramanmaraş Valiliği, il genelinde cihatçı kamplarına ilişkin eylemlilik ve basın açıklamalarına yönelik bir ay boyunca yasak getirdi. Yasak öncesinde de köylerine yakın bölgeye inşa edilecek kamplara karşı çıkan Maraşlılara...

Kahramanmaraş Valiliği, il genelinde cihatçı kamplarına ilişkin eylemlilik ve basın açıklamalarına yönelik bir ay boyunca yasak getirdi. Yasak öncesinde de köylerine yakın bölgeye inşa edilecek kamplara karşı çıkan Maraşlılara jandarma saldırısı yapılmıştı. Ayrıca eyleme destek vermek için gelen yurttaşlar da yollarda durdurularak bölgeye ulaşmalarına engel olunmuştu. Kahramanmaraş’ta 25 bin kişilik yeni bir mülteci kampı inşa planı çerçevesinde kampın yapılacağı bölge olarak ilan edilen Dulkadiroğlu İlçesi Sivrihisar Mahallesi (eski isimle köy) halkı bu kampa karşı çıkıyordu.

Alevi nüfusa karşı cihatçı kampı

Kahramanmaraş’ta, Tunceli’de ve Sivas Divriğ gibi Alevi nüfusun yoğun olduğu bölgelere yönelik mülteci kampları inşa etme girişimleri kamuoyundan yoğun tepki almasına rağmen AKP bu projelere devam etmeye çalışıyor. Türkiye’de kurulan mülteci kamplarının cihatçılar için birer eğitim kampı haline geldiği ve bu cihatçıların özellikle Alevilere yönelik katliamlar düzenledikleri ise bilinen gerçekler. 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem