Markette dev kertenkele paniği

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta bir markete giren dev kertenkele, korku ve paniğe neden oldu.

Dün öğle saatlerinde Taylan'da başkenti Bangkok'ta çekildiği ifade edilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Görüntülerde Bangkok'ta bulunan bir markete Monitör cinsi kertenkelenin girdiği anlar yer aldı.

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta dün öğle saatlerinde bir markete Monitör cinsi kertenkele girdi. Markette bulunan çalışanlar ve müşteriler tarafından kaydedilen görüntülerde dev kertenkelenin, marketteki raflara tırmandığı görüldü. Market çalışanının, yetkilileri araması ile olay yerine gelen kurtarma ekipleri, mağazadan dışarı sürükleyerek çıkardıkları dev kertenkeleyi çevrede bulunan çalılıklara bıraktı. Hafif zehirli bir ısırığa sahip olan Monitör kertenkelesinin, bölgede çok az yağan yağmurlar ve aylardır süren kuru hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlandığı ve bunun sonucunda markete girdiği tahmin ediliyor. Genellikle Tayland'da büyük şehirlerdeki kanallarda ve göletlerde yaşayan Asya su Monitör kertenkeleleri, balık, yılan ve kurbağaların yanı sıra insanların bıraktığı yiyecek artıklarıyla besleniyorlar.

Kuru hava şartlarından geldiği tahmin ediliyor

Bazen zararlı bakteriler taşıyan ve tehdit edildiğinde agresif olabilen hafif zehirli bir ısırığa sahip olan kertenkelenin, bölgede çok az yağan yağmurlar ve aylardır süren kuru hava şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanması sonucu markete girdiği düşünülüyor.

Dünya