Marmaris'te yerel medya çalıştayı düzenlenecek

Marmaris'te yerel medya çalıştayı düzenlenecek

Yerel medyanın sorunları ve çözüm önerilerinin masaya yatırılacağı kısa adı "Anadolu Buluşması-Yerel Medya 2021" olan çalıştayın son gününe, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılması bekleniyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde 15-17 Ekim'de "Anadolu Buluşması-Yerel Medyanın Sorunları ve Çözüm Önerileri Yuvarlak Masa Toplantısı" isimli basın çalıştayı gerçekleştirilecek.

Marmaris Belediyesinden yapılan açıklamada, basın meslek örgütlerinin katkılarıyla Belediyenin ev sahipliğinde düzenlenecek "Anadolu Buluşması-Yerel Medya 2021" çalıştayına, 60 şehirden 300'e yakın gazetecinin kayıt yaptırdığı belirtildi.

Açıklamada, çalıştayın son gününe katılması beklenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Anadolu basın temsilcilerinin sorularını cevaplayacağı bildirildi.

CHP milletvekillerinin yanı sıra basın meslek örgütlerinin temsilcilerinin de yer alacağı 15-17 Ekim'deki çalıştayda, yerel medyanın sorunları ve çözüm önerileri, Ankara gazeteciliği, Türkiye'de araştırmacı gazetecilik, internet gazeteciliği ve yeni dönemdeki değişimler konularının masaya yatırılacağı kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Türkiye'nin dört bir yanından gelecek gazetecileri ağırlamanın kendileri için onur kaynağı olduğunu vurguladı. Marmaris'in salgın ve orman yangını felaketi nedeniyle zor günler geçirdiğini aktaran Oktay, şunları ifade etti:

"Ormanlarımızı küle çeviren yangının ardından toparlanmaya, yaralarımızı sarmaya ve küllerimizden doğmak için el birliğiyle çalışmalara başladık. Bu süreçte böyle bir organizasyonu yapmak bizim için çok önemli. Türkiye'nin dört bir yanından gelen misafirlerimize Marmaris'in hala çok güzel olduğunu gösterme fırsatı bulacağız. Yerel basınımızın sorunlarının çözümüne de katkı sunmuş olacağız."

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv