Martin Brundle: Hamilton ve Alonso arasında hâlâ gerginlik var

Martin Brundle: Hamilton ve Alonso arasında hâlâ gerginlik var

Hamilton, Monako GP'nin son kısmında kendisini Alonso'nun arkasında buldu ve İspanyol'un, önündeki Norris ile arasının giderek açılmasına siniri bozuldu.

Toto Wolff, Alonso'nun "Formula 2 hızında sürdüğünü" söyledi.

Alonso ise zorlamaya başladıktan sonra Hamilton'ın aynı şeyi yapmadığını ve takım arkadaşı Esteban Ocon'un onun arkasında takılı kaldığını söyledi.

Ocon, yarışın başlarında Hamilton ile temas ettiği için beş saniye zaman cezası almıştı ve bu ceza ile birlikte 9. sıradan 12. sıraya düştü.

Alonso-Hamilton arasındaki rekabet, 2007 yılında McLaren'da takım arkadaşı oldukları döneme dayanıyor ve Brundle, hâlâ biraz gerginlik olduğunu düşünüyor.

Brundle, "Norris, ekstra bir pit stop şansı elde etti çünkü arkasındaki Fernando Alonso, onun için gerekli olan bir lastik koruma moduna geçti ve gridin geri kalanı onun arkasına dizildi. Lewis Hamilton da bu duruma sinirlendi."

"Fernando, 'Bu benim problemim değil.' dedi ve 2007'de McLaren'da takım arkadaşı oldukları dönemden sonra ikili arasında hâlâ biraz gerginlik olduğunu hissetmemek elde değil."

"Fernando daha sonra tuhaf bir şekilde zorlamaya başladı ve yedinci sırada kalmak için yarışın en hızlı üçüncü turunu attı." dedi.

Pit stop sayesinde Norris'in önüne geçen George Russell içinse kötü bir durum yaşanmadı ve beşinci sırada finiş gördü.

Brundle, "George Russell, Mercedes için beşinciliği alarak yine iyi bir sürüş yaptı."

"Taze orta lastikleriyle en hızlı turu atan McLaren pilotu Lando Norris'inin sadece 0.2 sn önünde yer aldı." dedi.

Russell, şampiyonada 84 puana ulaştı ve Hamilton ile arasındaki fark 34 puan oldu.

Alonso ise Bakü yarışı öncesi 10 puana sahip.

(Kaynak.Aybike Simay Erden)

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor