Matrix filminin yaratıcısından Ivanka Trump’a küfürlü yanıt

Matrix filminin yaratıcısından Ivanka Trump’a küfürlü yanıt

ABD'li yatırımcı Elon Musk ile ABD Başkanı Trump'ın kızı Ivanka Trump arasında geçen "Kırmızı hapı al" göndermesine, Matrix serisinin senaristliği

ABD'li yatırımcı Elon Musk ile ABD Başkanı Trump'ın kızı Ivanka Trump arasında geçen "Kırmızı hapı al" göndermesine, Matrix serisinin senaristliği ve yönetmenliğini yapan Wachowski kardeşlerden Lilly Wachowski, küfürle yanıt verdi.

ABD'nin koronavirüs kısıtlamalarının "faşistçe" olduğunu öne sürerek karşı çıkan ABD’li yatırımcı ve iş insanı Elon Musk, Twitter hesabından “Kırmızı hapı al” şeklinde bir paylaşım yaptı.

YANITI BİNLERCE BEĞENİ ALDI

Lilly Wachowski, Ivanka Trump’ın tweetinin altına, “İkinizi de s*kiyim” diye yazdı. Wachowski’nin bu tweeti onbinlerce retweet ve beğeni aldı.

MAVİ- KIRMIZI HAP

Sinema tarihinin akıllara kazınan repliklerinden biri olan ‘Kırmızı-mavi hap’ diyaloğu, Matrix serisinin ilk filmi olan The Matrix'te, Morpheus ile Neo karakterleri arasında geçiyor.

Hikayeye göre asıl adı Thomas Anderson’u, yani Neo’yu Matrix’ten çıkarmak ve ‘uyandırmak’ isteyen Morpheus, kendisiyle yaptığı görüşmede ona biri kırmızı diğeri de mavi renkte iki hap uzatır.

Neo, kırmızı hapı seçmesi durumunda uyanacak ve Matrix’ten çıkacaktır; mavi hapı seçmesi halinde ise yaşantısına aynen devam edecektir.

Morpheus, Neo’ya, “Unutma, sana vadettiğim tek şey gerçek. Fazlası değil” der. Neo da kırmızı hapı seçer ve hikâye gelişir.

Bu sahne, The Matrix’in çekildiği 1999’dan bu yana adeta kültleşti ve kültürel bir fenomen haline geldi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Dünya