Mavi Balina oyunu Van’da intihara sürükledi!

Mavi Balina oyunu Van’da intihara sürükledi!

Çocukları etkisi altına alan Mavi Balina oyunu, Türkiye’de bir kız çocuğunun intihar etmesine neden oldu. Van’da yaşanan bu üzücü olayın detayları

Çocukları etkisi altına alan Mavi Balina oyunu, Türkiye’de bir kız çocuğunun intihar etmesine neden oldu. Van’da yaşanan bu üzücü olayın detayları haberimizde.

Dünyada özellikle çocukları hedef alan Mavi Balina isimli oyun can kayıplarına neden olmuştu. Çocukları etkileyerek onlara görev veren ve hayatlarına mal olan bu oyun, Türkiye’de yine baş gösterdi. Van‘ın Tuşba ilçesinde bugün bir kız öğrenci kendini dağdan attı.

mavi balina

Derslerinde oldukça başarılı olduğu söylenen 8. sınıf öğrencisi bu kız çocuğu öğretmenlerinin ikna çabalarına rağmen kendini dağdan aşağıya bıraktı. Öğretmenleri yaşanan bu olayın ardından kız çocuğunun son dönemde davranış bozuklukları olduğunu ve bu konuda ilgilendiklerini belirtiyor.

Kendini dağdan aşağıya atan kız çocuğunun hayati tehlikesi bulunuyor. Doktorların kızın yaşam mücadelesi için pek umutlu olmadığı belirtiliyor. Mavi Balina oyunu oynadığı tespit edilen kız umarız ki bu yaşam mücadelesinde galip gelir.

Son olarak öğrendiğimiz bilgilere göre; bu oyunu maalesef ki üç kızın oynadığı, bu çocuklardan birinin atladığı belirtiliyor.

MaviBalina denilen lanet oyunda kişilere görev veriliyor ve 50. günün sonunda intihar edince oyunun tamamlancağı söyleniyor. Lütfen bu tip oyunlardan çocuklarınızı uzak tutun ve çocuklarınızı uyarın.

Alcatel 5V inceleme

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji