McLaren: "Sıralama performansımızı geliştirmeliyiz"

McLaren: "Sıralama performansımızı geliştirmeliyiz"

Takım patronu Andreas Seidl, takımının Ferrari ile mücadele etmekte zorlandığı İspanya Grand Prix'sinin ardından sıralama performanslarını geliştirmesi gerektiğini dile getirdi.

McLaren, gecen sezonunu şampiyona üçüncüsü olarak tamamladı ve bu yılın başında güçlü performansını devam ettirdi. Şimdi de beş puan farkla bu pozisyonu korumaya devam ediyor.

Ancak McLaren, geçen hafta sonu yapılan İspanya Grand Prix'sinde Ferrari tarafından geçildi ve bu yıl ilk kez üçüncü en iyi takım olmayı başaramadı. Özellikle Ferrari'nin güçlü sıralama performansı, takımın daha iyi olmasına yardımcı oldu.

Ferrari pilotu Charles Leclerc yarışa dördüncü sıradan başladı ve yarışı yine dördüncü bitirdi. McLaren'dan Daniel Ricciardo ve Lando Norris ise ancak yedinci ve dokuzuncu sıralardan başlayabildiler. Her iki pilot da yarışı birer sıra kazanarak altıncı ve sekizinci sıralarda tamamladılar.

image16x9-img-1536-high.jpg

Şimdiye kadar Ferrari, her yarış hafta sonunda en az bir araçla Norris ve Ricciardo ikilisini sıralama turlarında geride bırakmayı başardı.

Takım patronu Seidl, sıralama performanslarını geliştirmelerinin, özellikle geçişin neredeyse imkansız olduğu Monako Grand Prix'si için "net bir hedef" olduğunu belirtti.

Seidl, "Bu yarış hafta sonuna baktığımızda, Ferrari'nin yarışta daha güçlü olduğunu kabul etmemiz etmemiz gerektiği açık fakat genel olarak tüm sezona bakarsanız, cumartesi günlerini daha üst pozisyonlarda bitirmeye çalışmamız gerektiği de açık."

"Çünkü sonuçta pazar günü için sizin işinizi çok daha kolay hale getiriyor. Böylece arkanızda baskı olmadan, temiz havada sürüş yapabiliyorsunuz. Bu yıl birkaç yarışta iyi bir başlangıç ya da iyi bir ilk tur sayesinde bunu yapmayı başardık."

"Bu da bizi cumartesi günü sıralama turlarında olmayı istediğimiz konuma geri getiren veya getirecek şey."

"Amacımız açıkça bu. Cumartesi günleri daha iyi pozisyonlarda olmak istiyoruz çünkü araçta bundan daha fazlası var." dedi.

Seidl, Ferrari'nin Barselona'daki güçlü hızına şaşırmadığını söyledi ancak McLaren'ın kazandığı 12 puandan da memnun olduğunu ekledi.

"Burada, yani Barselona'da yedinci ve dokuzuncu sıralardan başlayıp, altıncı ve sekizinci bitirdiyseniz ve önünüzde başlayan araçların hiçbiri sorun yaşamamışsa, o zaman mutlu olmanız gerekir."

"Ferrari'nin oldukça güçlü olduğu bir yarış hafta sonunda 12 puan kazanmış olmamız çok önemli. Takımlar şampiyonasında ise sadece 6 puan kaybettik."

"Özellikle Ferrari ile çok sıkı bir savaş içinde olduğumuzu görmek güzel ve bu üçüncülük savaşında güçlü kalmak için sonraki yarışlarda araca güncellemeler getirmeye devam ettiğimizden emin olmamız gerekiyor."

"Bu hafta sonu onlara kıyasla daha fazla zorlanmamıza rağmen hâlâ üçüncü sırada olmamız iyi bir şey fakat onlarla olan savaşın sezon boyu devam etmesini bekliyoruz'' ifadelerini kullandı.(Kaynak.Filip Cleeren)

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor