MEB ve imam hatipliler rahatsız oldu, Merve Akpınar ve gazeteciler okula alınmadı

MEB ve imam hatipliler rahatsız oldu, Merve Akpınar ve gazeteciler okula alınmadı

Gazeteci Mehmet Yetim, Merve Akpınar ve gazetecilerin okula alınmadığını, bunun sebebinin ise MEB ve imam hatiplilerin rahatsız olmasından kaynaklandığını iddia etti.

Merve Akpınar'a ulaşan gazeteci Mehmet Yetim, Merve Akpınar ve beraberince Merve'nin okuluna gelen gazetecilerin içeri alınmadığını söyledi. Bunun sebebinin ise MEB ve İmam Hatipliler rahatsız olmasından dolayı Haliliye ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul yönetimine verilen talimat olduğunu söyledi.

Merve Akpınar'a ulaşan gazeteci Mehmet Yetim sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda, Merve'nin kendisi ile beraber okula gelip röportaj yapmak isteyen gazetecilerin okula alınmadığını söyledi. Yetim, talimatın Haliliye ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafınca verildiğini söyledi. Verilen talimat üzerine okul yöneticileri Merve'yi ve yanında bulunan gazetecileri okula almayarak çekim yapılmasına engel oldu. Yetim, MEB ve İmam Hatiplilerin rahatsız olduğunu, Merve'nin sadece okuluna Hentbol oynamak için salon istediği için Urfa'da linç ediğini belirtti.

Yetim, Merve'ye Türkiye'nin en ünlü kulüpleri ve sanatçılarından destek geldiğini ve Merve'nin yaşadığı zorluklara rağmen Türkiye'deki tüm kızların sesi olmak istediğini fakat buna karşı çıkanların olduğunu dile getirdi.

Sadece okumuş olduğu okulu tanıtmak istedi

Yetim, Merve'nin geleceği için umutlu olduğunu ve hedeflerine ilerlediğini, bugün yaşanan tatsız olaydan ötürü rahatsız olduğunu ve sadece okulu tanıtmak istediğini iletti.

Ne olmuştu?

Şanlıurfa'ya bağlı kırsal Güncü Kepesi Mahallesi'nde yaşayan Ali ve Emine Akpınar çiftinin Konuklu İmam Hatip Ortaokulu 9’uncu sınıf öğrencisi olan kızları Merve Akpınar, geçtiğimiz günlerde Hentbol Federasyonu’nun davetlisi olarak Ankara’ya gitmişti.

Burada DHA’ya yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Merve Akpınar, "Sen kızsın, şort giyemezsin, erkeklerin yanında oynayamazsın, oran buran görünür" diyerek çevre beni dışladı. Sonra ben de ’Hayır, ben neden oynamayayım?’ dedim. O zaman kendime bir söz verdim. Başta Türkiye ve ’köyümdeki kız çocuklarının kaderini değiştireceğim ve sesi olacağım’ diye. Hem kendi meslek sahibi olup onu yapacağım, hem de spora devam edeceğim ki onların o ön yargılarını yıkayım. Ondan hep spora devam ettim, bırakmayı da hiç düşünmüyorum" demişti.

 

merve-1.pngmerve-2.png