MEBBİS görev yeri öğretmen belgesi nasıl alınır, çıkarılır ve nereden alınır?

MEBBİS görev yeri öğretmen belgesi nasıl alınır, çıkarılır ve nereden alınır?

2021 MEBBİS Görev Yeri Belgesi Nasıl Alınır? Adres, ikamet değişikliği ya da tayin durumuyla karşı karşıya olan öğretmenler en çok görev yeri belgesinin nasıl alındığını merak ediyorlar.

MEBBİS Görev Yeri Belgesi Nasıl Alınır? Adres, ikamet değişikliği ya da tayin durumuyla karşı karşıya olan öğretmenler en çok görev yeri belgesinin nasıl alındığını merak ediyorlar.

Kamu çalışanları ve öğretmenler gerekli olduğu durumlarda resmi makamlara belge sunma konusunda zorunludur. Devlet memuru olarak görev alan kişilerden ve öğretmenlerden tayin, yer değiştirme ve transfer gibi çeşitli sebeplere bağlı şekilde talep edilen görev yeri belgesi bu evrak çeşitlerinden en önemlisidir. Örnek vermek gerekirse mazerete bağlı şekilde adres değişikliği talebinde bulunan öğretmenlerin, güncel haliyle düzenlenmiş detaylı görev yeri belgesini, bağlı olduğu sisteme muhakkak yüklemeleri gerekir. Öğretmen Belgesi Nedir?  Öğretmen belgesinin içeriğinde şahsi ve ikamet bilgilerinin beraberinde çalışan kişinin kurumu, göreviyle ilgili bilgileri, hangi kadroda olduğu ve kıdem derecesi muhakkak yazılı olmalıdır. Bilgilerin liste biçiminde yazılı olduğu görev yeri belgesinin kabul edilebilmesi için kesinlikle ıslak imzalı olması gereklidir.

https://mebbis.meb.gov.tr/

MEBBİS sayfası üstünden gereken tüm işlemler yapıldığında görev yeri belgesinin çıktısı aktif bir biçimde alınır. İlk önce MEBBİS sayfasına giderek ilgili alanlarda personel bilgileri girerek giriş işlemi gerçekleştirilmelidir. Daha sonra sağ tarafta yer alan e-personel modülü kısmına tıklanmalıdır. Bu sayfa üstünden personel arama bölümüne görev belgesi talebinde bulunacak personelin adı kaleme alınır ve arama butonu kullanılır. Açılan pencerede personellerin yer aldığı “personel arama işlemi sonuçları monitörü” adlı bir sayfa görünür. İlgili personelin Bilgilerinin yer aldığı bölümde dosya işaretini tıkladıktan sonra nüfus cüzdanı bilgilerinin listelenmesi gerekir. Kimlik bilgileri doğru ise bu sayfada yer alan yazdır seçeneği tıklandıktan sonra; hizmet puan kartı, özlük bilgi kartı, personel dosyası etiketi, ve görev yeri belgesi gibi raporların listelendiği bir bölüm çıkacaktır. Bu bölümde yer alan “görev yeri belgesi” seçilmelidir. 

En son aşamada işleme onay verip daha sonra personel bilgilerinin indirilmesinin ardından sistem üzerinden verilen direktiflere uyarak görev yeri belgesi çıktısı alınır. Personel bilgileri kesinlikle doğru ve net olmalıdır. Görev Yeri Belgesi Talebi Kamuya bağlı şekilde hizmet sunan öğretmenlerin genel itibari ile tüm fotoğrafı belge işlemleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı şekilde sunulur. Bu belge Milli Eğitim Bakanlığında bağlı bir belge olup; MEBBİS sistemi üstünden çıktısı alınan evrak, paraf atılarak verilen süre içerisinde ilgili makama bırakılır.

MEB görev yeri belgesi tasdik işlemi ise belgenin sunulacağı kurumun isteği doğrultusunda değişiklik gösterir. Çünkü kurumlar, genelde okul müdürlüklerinin onayını yeterli görürler. Görev Yeri Belgesi ve Faaliyet Belgesi Aynı Mı? Günümüzde görev yeri belgesi ve faaliyet belgesinin aynı olduğu düşüncesi toplum üstünde bilinen ancak aynı olmayan bir yanılgı durumudur. Bu iki önemli belge birbirinden bütünüyle farklıdır ve farklı yerlerden alınır. Görev yeri belgesi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı şekilde görev yapan öğretmen ve personellerden talep edilir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.