Meclis alarma geçti, ‘Umreci vekillerin diğer vekillere virüs bulaştırdığı’ iddia ediliyor

Meclis alarma geçti, ‘Umreci vekillerin diğer vekillere virüs bulaştırdığı’ iddia ediliyor

Meclis Hastanesi’nde görev yapan doktor koronavirüs  şüphesiyle hastaneye yatırıldı. Geçen hafta doktora muayene olan milletvekili veya personel tek tek aranarak kendilerini izole etmeleri istendi. Meclisteki salgına ilişkin, "Umreci...

Meclis Hastanesi’nde görev yapan doktor koronavirüs  şüphesiyle hastaneye yatırıldı. Geçen hafta doktora muayene olan milletvekili veya personel tek tek aranarak kendilerini izole etmeleri istendi. Meclisteki salgına ilişkin, "Umreci vekillerin, Umre'den gelenleri karşılamaya gelen diğer vekillere  bulaştırdığı" iddia ediliyor. TBMM alarm geçti.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; Meclis'te görev yapan doktorda ateş ve öksürük belirtileri üzerine Cuma günü Şehir Hastanesi'ne götürülerek koronavirüsü testi yaptırıldı. Test sonucu negatif çıktı ancak doktorun tedbir amaçlı olarak hastanede tutulduğu açıklandı.

MİLLETVEKİLLERİ TEK TEK ARANDI

Son iki hafta içinde doktora giderek muayene olan kişiler aranarak kendilerini izole etmeleri ve TBMM'ye gelmemeleri istendi. TBMM Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada da doktorun tedbir amaçlı hastanede tutulduğu belirtiliyor.

UMREDEN GELEN VEKİLLER DİĞER VEKİLLERE BULAŞTIRDI İDDİASI

Konuya ilişkin bir başka iddia ise virüsün vekillere de bulaşmış olduğu yönünde. Meclis doktoru kaynaklı olduğu ileri sürülen iddia göre,  "150’ye yakın eski ve yeni Milletvekili gözetim altında. Meclisteki salgına ilişkin"Umre'den gelen Vekillerin ve Umre'den gelenleri karşılamaya gelen diğer vekillere  bulaştırmış olabileceği" ihtimali üzerinde duruluyor.

Geçtiğimiz günlerde umreden gelen milletvekilleri hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atılmış ve Vekillerin VİP salonları kullanarak karantidan kaçtıkları belirtilmişti.