Meclis darbesine karşı yürüyen HDP’li vekillere polis müdahalesi

HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları'nın milletvekilliklerinin düşürülmesinin ardından tutuklanmasına

HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları’nın milletvekilliklerinin düşürülmesinin ardından tutuklanmasına ilişkin yapılacak basın açıklamasına polis müdahale etti.

Parlamento darbesi... Bahçeli çağrı yapmıştı, üç milletvekilinin vekilliği düşürüldü. Basın açıklaması yapmak isteyen HDP’li vekillere polis müdahalesi geldi. Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven ve HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ile CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun vekilliğinin düşürülmesini protesto etmek amacıyla Meclis’te açıklama yaptı.

‘CEMAATİN KARARLARI AKP ELİ İLE UYGULANIYOR’

HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, “Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’na ceza veren hakimler FETÖ suçlamasından cezaevindelerdir. Cemaatin verdiği kararlar AKP eli ile uygulanıyor. HDP’ye ne kadar saldırılarsa saldırsınlar HDP gücünü haklılığından alıyor. Darbeciliğe karşı boyun eğmeyeceğiz. Bu güne kadar nasıl bu mücadeleyi sürdürdüysek bu ülkeye demokrasi yerleşene kadar devam edeceğiz” dedi.

POLİS MÜDAHALE ETTİ

Vekiller, yapılan açıklamanın ardından Kızılay’da bulunan Güvenpark’a doğru yürüyüşe geçti. Polis, HDP’li vekillere müdahale etti. Milletvekilleri sivil iki kişinin provokatörlük yaparak saldırdığını söylerken, HDP’li milletvekili Rıdvan Turan’ın ceketi yırtıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika