Meclis'e soruldu: Ankara ve Suruç katliamının sorumlusu Balı'nın Ankara'da ağırlandığı doğru mudur?

Meclis'e soruldu: Ankara ve Suruç katliamının sorumlusu Balı'nın Ankara'da ağırlandığı doğru mudur?

HDP Gaziantep Milletvekili TBMM İdare Amiri Prof. Dr. Mahmut Toğrul, IŞİD terör örgütü üyesi İlhami Balı ile MİT arasındaki bağlantıyı meclis

HDP Gaziantep Milletvekili TBMM İdare Amiri Prof. Dr. Mahmut Toğrul, IŞİD terör örgütü üyesi İlhami Balı ile MİT arasındaki bağlantıyı Meclis gündemine taşıdı. Prof. Dr. Mahmut Toğrul,  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat  Oktay tarafından cevaplandırılması istemiyle bir soru önergesi verdi.

HDP Gaziantep Milletvekili  Toğrul önergesinde şu soruları sordu:

'İLHAMİ BALI İLE MİT ARASINDA BAĞLANTI BULUNMAKTA MIDIR?'

- IŞİD terör örgütü üyesi Balı’nın, herhangi bir  istihbarat örgütüyle bağlantısı bulunmakta mıdır? Balı ile MİT arasında bağlantı bulunmakta mıdır? IŞİD terör örgütü üyesi Balı ile MİT arasında ki bağlantı ne zaman başlamıştır?

- Suruç ve 10 Ekim Ankara Gar Katliamı’nı gerçekleştiren IŞİD terör örgütünün Türkiye sorumlusu İlhami Balı'nın MİT müşteşarının şahsına ait olan Anadolu Oteli'nde ağırlandığı iddiası doğru mudur?  Bu bilgiler doğrultusunda herhangi bir araştırmanız mevcut mudur?

- IŞİD terör örgütü üyesi Balı, MİT'in bilgisi dahilinde mi Anadolu Oteli'nde misafir edilmiştir? Bu otelde kalmasını sağlaya şahıslar hakkında herhangi bir idari soruşturma açılmış mıdır? Açılmışsa hangi aşamadadır?

- Bakanlığınızca, İŞİD terör örgütü ve MİT arasındaki  bağlantı hakkında bir araştırmanız mevcut mudur?

Politika