MediaTek yeni Dimensity 900 5G yonga setini resmen duyurdu

MediaTek yeni Dimensity 900 5G yonga setini resmen duyurdu

Resmi bir duyuruya göre, yeni Dimensity 900 5G SoC, FHD + panellerinde 120Hz yüksek yenileme hızının yanı sıra Wi-Fi 6 standardı desteğiyle geliyor. İşlemci ayrıca 108 megapiksel birincil kamerayı da destekleyebilir.

MediaTek’in Kablosuz İletişim İş Birimi’nin Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Dr. JC Hsu’ya göre, “Dimensity 900, üst düzey 5G akıllı telefonlara bir dizi bağlantı, ekran ve 4K HDR görsel iyileştirmeler getiriyor ve markalara 5G portföyleri için harika tasarım esnekliği sağlıyor.”

 

Ayrıca, “Yonga setinin 5G ve Wi-Fi 6 desteği, kullanıcıların cihazlarından en iyi şekilde süper hızlı ve güvenilir bağlantı ile yararlanmalarını sağlıyor.” Dimensity 900 yonga seti ayrıca, taşıyıcı birleştirme ve 120 MHz’e kadar bant genişliği desteğine sahip bir 5G Yeni Radyo (NR) alt 6GHz modem ile entegre edilmiştir. Çip, 2.4GHz’e kadar saat hızına sahip iki ARM Cortex A78 işlemcinin yanı sıra 2GHz’e ulaşabilen altı ARM Cortex A55 çekirdeğinden oluşan bir okta çekirdekli CPU’dur.

MediaTek Dimensity 900 ayrıca PDDR5 belleği ve UFS 3.1 depolamayı da destekler ve entegre bir Arm Mali G68 MC4 grafik işleme birimi (GPU) ve bağımsız bir AI işleme birimi (APU) ile birlikte gelir. Özellikle, çipteki yeni AI işleme biriminin son derece güç verimli olduğu ve çok çeşitli AI uygulamalarını ve 4K HDR’yi destekleyebileceği öne sürülüyor.

Samsung Galaxy Jump için ön siparişler başlıyor

Bilim Teknoloji