Mehmet Ağar ile Mübariz Gurbanoğlu'nun yeni görüntüleri ortaya çıktı, yakın ilişki ifşa oldu

Mehmet Ağar ile Mübariz Gurbanoğlu'nun yeni görüntüleri ortaya çıktı, yakın ilişki ifşa oldu

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile FETÖ'den ceza alan Azerbaycanlı iş adamı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu'nun yeni görüntüleri ortaya çıktı. Gurbanoğlu'nun annesinin doğum günü partisinde Ağar'ın yaptığı konuşmaya KRT ulaştı.

KRT ÖZEL HABERİ İnan DEMİREL / KRT

Sedat Peker, Mehmet Ağar'ı Gurbanoğlu'na ait Yalıkavak Marina'ya çökmekle suçlamıştı. Ağar, bu iddiaları yalanlamış, 'biz olmasak oraya mafya çöker' sözleri için de özür dilemişti. 

2014 yılında Mehmet Ağar ile Mansimov Gurbanoğlu'nun aynı masada oturduğu görüntülere KRT ulaşmıştı. Gurbanoğlu'nun annesi Zümrüt Mansimov'un doğum günü partisindeki görüntülerde, Mehmet Ağar, hemen yanında Gurbanoğlu, onun yanında sanatçı Mahsun Kırmızıgül ve Hürriyet gazetesinin başyazarı Osman Müftüoğlu ve karşılarında da Sibel Can yer alıyordu.

İşte KRT'nin ilk ortaya çıkardığı görüntüler:

O doğum günü partisinden yeni görüntüleri de yine KRT ortaya çıkardı. Doğum günü partisi için Mehmet Ağar, Azerbaycan'ın Lenkeran kentinde, Gurbanoğlu'nun sahibi olduğu otele gitti.

Doğum günü partisinde bir konuşma yapan Mehmet Ağar'ın, "Çok sevdiğimiz kardeşimiz Mübariz beyin anası" demesi dikkat çekti.

Ağar konuşmasının devamında, "Bu güzel, bu mübarek günü hep beraber yaşıyoruz" diyor.

Yıl, 2014 Ağar ve Gurbanoğlu arasındaki büyük dostluğun henüz büyük düşmanlığa dönüşmediği zamanlar. Ağar, o zamanlar annesinin doğum günü için Azerbaycan'a gidecek kadar Gurbanoğlu'na yakın, üstelik eşi de yanında.

"EN DERİN SEVGİLERİMİZLE"

Ağar, "eşim ve bütün İstanbul'dan gelen misafirler, konuklarımız... Hepimiz en derin, sevgilerimizle, saygılarımızla sizin yeni ad gününüzü kutluyoruz" diyerek Gurbanoğlu'nun annesinin doğum gününü kutluyor.

"ÇOK SEVDİĞİMİZ KARDEŞİMİZ"

Doğum günü kutlamasını Türkiye'ye KRT Haber duyurmuştu. Şimdi de Ağar'ın o gece o doğum günü partisindeki konuşmasına ulaşıldı. Ağar o gece yaptığı konuşmada Gurbanoğlu için, "Çok sevdiğimiz kardeşimiz" diyor. 

Ağar konuşmasında, "Hem bir yandan mübarek Ramazan, hem bir yandan da çok sevdiğimiz kardeşimiz Mübariz beyin anası Zümrüt Ananın daha uzun yıllar sürecek sağlıklı ömrünü, güzel bir yaşını, ad gününü kutluyoruz" ifadelerini kullanıyor. 

Ağar, partide daha sonra Mübariz Gurbanoğlu'nun babası Gurban Gurbanoğlu ile fotoğraf çektiriyor.

"ÇOK HAYIRLI EVLAT YETİŞTİRMİŞSİN"

Gurbanoğlu ailesini "hayırlı bir evlat" yetiştirdikleri için kutluyor, "Anaya çok uzun ömürler diliyoruz, çok hayırlı evlat yetiştirmişsin. Büyük fedakarlıklar içerisinde onları uzun yıllar yemeden yedirmiş, giymeden giydirmişsin" diyor.

İşte o çok çarpıcı görüntüler:

Ağar çifti doğum günü kutlaması için Azerbaycan'da iken oğulları Tolga Ağar Bodrum'da. Çünkü aynı yıl Gurbanoğlu'nun sahibi olduğu Yalıkavak Marina'ya yönetici olarak atandı. 

Tolga Ağar bir yıl sonra 15 Temmuz 2015 günü Bodrum'dan İstanbul'a terfi etti. Ana şirketin yönetim kurulu üyesi ve başkanı oldu. Tolga Ağar 2018 yılında milletvekili seçilince yerini babası Mehmet Ağar'a bıraktı. Ama o yıllar büyük dostluğun düşmalığa dönüşmeye başladığı yıllardı. 

Gurbanoğlu, 2016 yılında Yalıkavak Marina'nın yüzde 50 hissesini sattı. Sonra bu satışta dolandırıldığı gerekçesi ile dava açtı. O davadan sonra 2017 ve 2020'de hakkında 2 FETÖ soruşturması açıldı. 2020'de tutuklanarak cezaevine konuldu. FETÖ'ye yardım suçundan 5 yıl ceza aldı. Ama yattı süre göz önüne alınarak serbest bırakıldı. Şimdi adli kontrolle ev hapsinde.

Geçen yıl; Alaattin Çakıcı, Korkun Eken ve Engin Alan ile Yalıkavak Marina'da fotoğraf veren Mehmet Ağar ise Sedat Peker'in kendisi ile ilgili iddiaları ile meşgul.

Ağar, Peker'in "Yalıkavak Marina'ya çöktüler" iddiasına verdiği yanıtın ardından, "Sürç-ü lisan ettim" deyip özür dilemişti. Ağar, daha önce, "Biz olmasak Yalıkavak Marina'ya mafya çöker" ifadelerini kullanmıştı.