Mehmet Ali Erbil'in 'sivilceli' paylaşımına tepkiler yağdı

Mehmet Ali Erbil'in 'sivilceli' paylaşımına tepkiler yağdı

Geçtiğimiz günlerde özel bir hastaneye sırtındaki sivilce için giden ve muayene karşılığında 1300 lira ödeyen Mehmet Ali Erbil'in paylaşımlarına tepkiler yağdı.

Özel hastanelere hırsız diyen Erbil'e sağlık çalışanlarını kızdırdı. 

Uzun bir süre hastanede tedavi olan ve ölümden dönen Komedyen Mehmet Ali Erbil, geçtiğimiz günlerde sırtına çıkan bir sivilceden dolayı özel bir hastaneye gitti. 2 dakikalık Muayene sonucunda 1300 lira ödediğini belirten Erbil, özel hastaneler için ağır konuşmalarda bulundu. "Özel hastaneler hırsız" diyen Mehmet Ali Erbil'e doktorlardan çok sayıda tepki geldi. Twitter'da gündem olan sivilce mevzusu bakın nerelere geldi?

1300 LİRALIK MUAYENE ÜCRETİ OLAY OLDU!
Evinde düşerek hastaneye kaldırılan Mehmet Ali Erbil, o dönem resmen ölümden dönmüştü. Doktorların çabasıyla hayat tutunan Mehmet Ali Erbil, sivilce muayenesi için gittiği özel hastanede 2 dakika karşılığı 1300 lira ödediğini belirterek, yüksek muayene ücretinden dolayı tepki gösterdi. Hastanenin adını veren Erbil, "Allah kimseyi düşürmesin" diyerek paylaşım yaptı. Paylaşımın ardından ise çok sayıda sağlıkçı Twitter üzerinden Mehmet Ali Erbil'in sözlerine tepki gösterdi.

"ÖZEL HASTANELER HIRSIZ" DİYEN ERBİL'E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
Katıldığı bir magazin programında yaşadıklarını anlatan Mehmet Ali Erbil, özel hastanelere ilişkin çok ağır sözler kullandı. Özel hastaneleri hırsız olarak nitelendiren Erbil, asgari ücret üzerinden hastane ücretlerini eleştirdi. Kız kardeşin doktor olan Erbil, kardeşine köyden çok sayıda hasta geldiğini ve 1 tavuk için 20 Bin TL'lik ameliyatlar yaptığını da sözlerine ekledi. Erbil, hırsız dediği özel hastaneler için şunları kaydetti:

"Kız kardeşim profesör ve randevuları dolu. Kardeşim durumu iyi olmayan köyden gelen hastalarının verdiği bir tavuk karşılığında 20 bin TL'lik ameliyatı yapıyor. Bunlar da 1300 TL'yi alarak sanki zengin olacaklar. Hastanede konuştuğum kadının annesinin bacağı kırılmış. Kırılan bacağı alçıya almışlar ve 120 bin TL istemişler. Sağlık Bakanı, dünyada olmayacak reformlar yaptı. Allah beni devlet hastanesine düşürseydi bunların hiçbiri başıma gelmezdi. Özel hastaneler hırsız. Asgari ücret 4 bin TL özele giderek bir sivilcesini gösterse maaşının 4'te 1'i gitti. Biz hastanede sesimizi çıkarmadan parayı ödedik."

 

 

doktor.jpg2.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem