Mehmet Balık: "Akp İktidarının Önce Onaylayalım Sonra İnkâr Ederiz Stratejisi ile Gerçekleştirdiği Çağ Dışı Uygulamalar Artık Kabul Edilebilecek Bir...

Mehmet Balık: "Akp İktidarının Önce Onaylayalım Sonra İnkâr Ederiz Stratejisi ile Gerçekleştirdiği Çağ Dışı Uygulamalar Artık Kabul Edilebilecek Bir...

Birleşik Kamu -İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, 6284 sayılı kanuna ilişkin tartışmalarla ilgili “AKP iktidarının ilkin onaylayalım sonrasında inkâr ederiz stratejisi ile gerçekleştirdiği çağ dışı uygulamalar artık kabul edilebilecek bir noktada değildir. AKP iktidarının kişisel çıkarları uğruna yurdumuzda feda edilebilecek tek bir sinir noktası bile kalmamıştır” açıklamasını yapmış oldu.

Birleşik Kamu -İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, 6284 sayılı kanuna ilişkin tartışmalarla ilgili "AKP iktidarının önce onaylayalım sonra inkar ederiz stratejisi ile gerçekleştirdiği çağ dışı uygulamalar artık kabul edilebilecek bir noktada değildir. AKP iktidarının kişisel çıkarları uğruna yurdumuzda feda edilebilecek tek bir sinir noktası bile kalmamıştır" açıklamasını yapmış oldu.

Birleşik Kamu -İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, bugün yapmış olduğu yazılı açıklamada; AKP ile ittifak görüşmesi icra eden Yeniden Refah Partisi'nin 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'un yürürlükten kaldırılması talebini ve sonrasında yaşananları değerlendirdi. Balık, şunları kaydetti:

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN NASIL BİR ZİHNİYETE SAHİP OLDUĞU KURDUĞU ÇEŞİTLİ İTTİFAKLARLA ORTADADIR"

"Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, Cumhur İttifakı'na katılım için içinde '6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'un kaldırılmasını da öngören şartlarını AKP'ye ilettiklerini ve kendilerine 'Hiçbir problem yok' yanıtı verildiğini söylemiş oldu.

AKP iktidarının seçimi kazanmak uğruna insanlık dışı yöntemlere başvuracak duruma gelmesiyle tekrardan seçilmesi durumunda iyi mi bir Türkiye'nin bizleri beklediği açıkça görülmektedir.

6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'un kaldırılmasının ülkenin gelişimine iyi mi bir katkı sağlayacağı anlaşılması mümkün olmamakla beraber Cumhur İttifakının iyi mi bir zihniyete haiz olduğu kurduğu çeşitli ittifaklarla ortadadır.

"AKP İKTİDARININ KİŞİSEL ÇIKARLARI UĞRUNA YURDUMUZDA FEDA EDİLEBİLECEK TEK BİR SİNİR NOKTASI BİLE KALMAMIŞTIR"

Yurdumuzun AKP iktidarı döneminde son 20 yıl içinde hiçbir gelişim gösteremediği benzer biçimde toplumun en duyarlı noktaları olan, kadını, evlatları ve aileyi güçsüzleştirmek adına meydana getirilen onlarca politikalara devam edeceğinin en açık göstergesidir.

AKP iktidarının ilkin onaylayalım sonrasında inkar ederiz stratejisi ile gerçekleştirdiği çağ dışı uygulamalar artık kabul edilebilecek bir noktada değildir. AKP iktidarının kişisel çıkarları uğruna yurdumuzda feda edilebilecek tek bir sinir noktası bile kalmamıştır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.