Mehmet Barlas: "Mansur Bey sakın konuşmayın''

Mehmet Barlas:  "Mansur Bey sakın konuşmayın''

Sabah yazarı Mehmet Barlas, "CHP kulislerinde adı, etliye sütlüye karışmayacak sembolik aday olarak geçiyormuş" bilgisini paylaştı.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın Vatikan'daki papalık seçimine gönderme yaparak, "Adayımız belli olunca beyaz duman tütecek" demesi üzerine 6'lı masa ciddiyetini tamamen yitirip artık siyasi mizah konusu oldu.

Kılıçdaroğlu'nun büyük umut bağladığı ve "Dünyaya meydan okuyacağım" dediği vizyon bildirisi, CHP seçmeni tarafından bile ciddiye alınmadı. Böylece Kemal Bey'in en büyük kozu da boşa çıkmış oldu.
Akşener ve bazı İyi Partililer hâlâ Kılıçdaroğlu'na defans yapmaya devam ediyor. Ekrem İmamoğlu medyada haber olmak için elinden geleni yaparken Mansur Yavaş, Ankara'da sessiz sedasız bekliyor. Herhalde birileri, "Mansur Bey sakın konuşmayın, konuşursanız bu ülkeyi yönetecek bir altyapınız olmadığı ortaya çıkar ve tılsım bozulur" demiş olsa gerek. Hiç sesi çıkmıyor ve belki de kendisi açısından doğru olanı yapıyor.
6'lı masanın son anayasa toplantısının en heyecanlı yerinde uyuyakalan Saadet Lideri Karamollaoğlu ise Abdullah Gül isminden vazgeçmiş değil. Bu arada Abdullah Gül'ün sağlık sorunlarıyla ilgili haberler geliyor. Kendisine acil şifalar diliyorum. Babacan ve Davutoğlu ise "İstediğimiz milletvekili sayısını verin, biz her yola geliriz" gibi bir duruş sergiliyor.
Peki biz bu adayları konuşurken aradan bir sürpriz çıkar mı? Bu soruya cevabı arkadaşımız Mahmut Övür'ün dünkü yazısında okuduk. Övür'ün sürpriz adayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş. CHP kulislerinde adı, etliye sütlüye karışmayacak sembolik aday olarak geçiyormuş.
Masada durum özetle böyle. İktidar kanadı ise toplumun tüm beklentilerine ve kronikleşmiş sorunlara çözümler üreterek yoluna devam ediyor. Muhalefetin inandırıcılık sorunu artarak devam ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan kararsızların oylarını toplamayı sürdürüyor.

Etiketler :