Mehmet Barlas: Türk demokrasisi ikisine de çok şey borçlu

Mehmet Barlas: Türk demokrasisi ikisine de çok şey borçlu

''Kılıçdaroğlu'nu örnek alırsanız, borçlarınızı ödememeniz, sınavlara girmemeniz, elektrik faturasını ödememeniz, polisi dinlememeniz, mahkeme kararlarını yok saymanız, hakareti alışkanlık haline getirmeniz ve FETÖ'cüleri kutsamanız gerekiyor''

Barlas, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kullandığı cümlelerin siyaseti bilinen kapsamından çıkardığını savunarak, "Bu konuşmalarda siyasi rekabet değil "anarşik ortama övgü" daha ağır basıyor. Kılıçdaroğlu'nu örnek alırsanız, borçlarınızı ödememeniz, sınavlara girmemeniz, elektrik faturasını ödememeniz, polisi dinlememeniz, mahkeme kararlarını yok saymanız, hakareti alışkanlık haline getirmeniz ve FETÖ'cüleri kutsamanız gerekiyor." diye yazdı.

Kılıçdaroğlu'nun milleti kışkırttığını iddia eden Barlas, "Bereket Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli var. Onlar sık sık topluma gerçek gündemi hatırlatıyorlar.
Bu bakımdan Türk demokrasisi ikisine de çok şey borçlu. Bu sayede biliyoruz ki müttefik diye kabul ettiğimiz ülkeler altımızı oymaktalar. Ayrıca biliyoruz ki en ufak bir dalgınlık anında Türkiye'nin sınırları delinebilir ve toprakları bölünebilir." diye ifade etti.