Mehmet Metiner eteklerindeki taşları döktü!

Mehmet Metiner eteklerindeki taşları döktü!

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, katıldığı bir televizyon programında "Şu anda da temasımızın olduğu cemaatler var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet ortaya çıktığında anlaşılır." sözlerini kullanarak FETÖ'den ders alınmadığını itiraf etti.

 

Eski AK Parti Milletvekili ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ters düşmesi sonrasında son günlerde gündemde sıkça kendine yer bulan Mehmet Metiner, CNN Türk’te katıldığı bir tartışma programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Metiner programda şu ifadeleri kullandı: "Her kesimin içinde fanatikler var. Atatürk’ü sevenler var, sevmeyenler var. Böyle bir mecburiyet de dayatamazsınız. Ama bu ülkenin ortak değerine asla kimsenin hareket etmesine izin vermeyiz. Lanet okumasına asla izin vermeyiz. Duayı fazlasıyla hak eder. Ama ‘Atatürk’ü neden sevmiyorsun’… Bırak da insanlar kimi sevip sevmeyeceklerine kendileri karar versin. Geçmişle ilgili önerim şu… Ali Erbaş’ı birkaç kalem fırçasıyla ifade etmek doğru değil. Şöyle doğru değil, biz geçmişini biliriz çünkü. Ama 17-25 Aralık’a kadar, başkalarının dini cemaatlerle çok fazla teması olmayabilir. Biz dini cemaatlerle çok fazla iç içe olduğumuz için, bizim temasımızın olmasında hiçbir yanlışlık yok. Şu anda da temasımızın olduğu cemaatler var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet ortaya çıktığında anlaşılır."

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Politika