Mehmet Metiner: Kürt halkını kucaklamanın vakti geldi de geçiyor

Mehmet Metiner: Kürt halkını kucaklamanın vakti geldi de geçiyor

Eski Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, PKK tarafından çocuklarının kaçırıldığını öne sürüp bin günden fazladır HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde eylem yapan “Diyarbakır Anneleri”ni yazdı.

Başkanı da olduğu Demokrasi ve Birlik Derneği’nin yöneticileriyle birlikte ilk ziyaretlerini Diyarbakır Anneleri’ne yaptıklarını yazan Metiner,  çocukları PKK’ya katılan aileler için devlete/hükümete çağrı yaptı:

“Buradan devletimize ve hükümetimize de dernek olarak bir mesajımız olacak. O da şu: Buradaki annelerimizin evlatları dağdadır. İnşallah sağ salim dönerler. Olur ki dönmezlerse bu anne ve babaların evlatlarına sahip çıkan tutumlarını sakın ola ki ‘teröriste arka çıkmak’ anlayışıyla değerlendirmeyesiniz. Onların evlat acısını da kendi acınız olarak bilesiniz.

Sakın ola ki dağda ölmüş veya evladı hâlâ hapiste olan Kürt annelerimizin evlatlarına sahip çıkan tutumlarını yanlış bir anlayışla karşılayıp onları da kaybetme riski yaratacak bir sürece kapı aralamayasınız. Kazanımcı ve kucaklayıcı bir anlayışa ve uygulama sürecine ihtiyaç var asıl. Gayrısı Kandil’in ve partisinin kucağına Kürtlerimizi tekrar itmek anlamına gelir. Devletimizin bu konudaki sağduyusunu elbette görüyoruz. Bu anlayışla Kürt halkını kucaklamanın vakti geldi de geçiyor.

Diyarbakır Anneleri’mize her aşamada en başından itibaren yürekten ilgisini ve desteğini esirgemediğini bildiğimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun talimatıyla annelerimizin evlatlarına kavuşması için elinden geleni ardına koymayan İçişleri Bakanımız değerli kardeşim Süleyman Soylu’ya derneğimiz adına şükranlarımızı sunarız.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika