Mehmet Özhaseki: EKMEK 1 LİRAYKEN ALINAMIYORDU

Mehmet Özhaseki: EKMEK 1 LİRAYKEN ALINAMIYORDU

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki açlık sınırının altındaki asgari ücretle övünerek alım gücünün yükseldiğini iddia etti.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, asgari ücret üzerinden dikkati çeken ekonomi değerlendirmesi yaptı. Özhaseki, “2002’deki asgari ücretle ne alınabiliyordu, bugün ne alınabiliyor. Kaç kilo et alınıyordu, kaç kilo süt alınıyordu, kaç yumurta alınıyordu, kaç litre benzin alınıyordu? Bugün bunlar 3 misli, 4 misli daha fazla alınabilir hale geldi” dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Türkiye’de hayat pahalılığına rağmen insanların alım gücünün arttığını söyledi.

“EKMEK 1 LİRAYKEN ALINAMIYORDU”

Katıldığı bir televizyon programında ekonomiyi değerlendiren Özhaseki’nin açıklamaları dikkat çekti. Sözcü’nün aktardığına göre, 2002 ile bugünün asgari ücretin alım gücünü değerlendiren AKP’li Özhaseki, şöyle konuştu:

“Enflasyon biraz yüksek olabilir. Ben şahsi düşüncemi söyleyeyim, Ekmek 1 lira alamıyorsunuz. Ama bugün 5 lira çok rahat alabiliyorsunuz. Burada insanların alım gücünün arttırılması kıymetli. 2002’deki asgari ücretle ne alınabiliyordu, bugün ne alınabiliyor? Kaç kilo et alınıyordu, kaç kilo süt alınıyordu, kaç yumurta alınıyordu, kaç litre benzin alınıyordu, şimdi ne kadar alınabiliyor. Bugün üç misli, dört misli daha fazla alınabilir hale geldi.

GÖZLERİ IŞIL IŞIL

Gazetecinin  “Bakan Nebati şimdi uyuyun 6 ay sonra uyanın dedi. 8 ay geçti, Bakanımız mı uyanamadı, biz mi uyuyoruz? Işıltı alamadık” sorusuna yanıt veren Özhaseki, “Siz uyumadınız mı 6 ay boyunca? Nebati Bey gülüyor, gözleri ışıl ışıl” yanıtını verdi.