Mehmet Şimşek faturayı parlamenter sisteme kesti

Mehmet Şimşek faturayı parlamenter sisteme kesti

Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek, Bursa Valiliği’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından bir basın toplantısı düzenledi. Mehmet Şimşek, burada ekonomik krizlerin faturasını parlamenter sisteme kesrerek, “Vatandaşımız anayasa...

Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek, Bursa Valiliği’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından bir basın toplantısı düzenledi. Mehmet Şimşek, burada ekonomik krizlerin faturasını parlamenter sisteme kesrerek, “Vatandaşımız anayasa değişikliği paketinin içeriğini öğrendikçe çok güçlü bir şekilde destek vereceklerdir. Çünkü mevcut sistem krizlere gebe bir sistemdir'' ifadelerini kullandı.

''HEPİMİZ SAHADA OLACAĞIZ’

Başkanlık referandumu kapsamında gerçekleştirecekleri kampanya hakkında da bilgi veren Şimşek, “Kampanya güçlü bir şekilde daha yeni başlayacak. Hafta sonu partimizin Ankara’da çok güçlü bir toplantısı olacak. Ondan sonra hepimiz sahada olacağız. İyi gidiyor. Sonuçta çok önemli bir dönüm noktası.Türkiye için çok kritik bir karar. Vatandaşımız anayasa değişikliği paketinin içeriğini öğrendikçe çok güçlü bir şekilde destek vereceklerdir. Çünkü mevcut sistem krizlere gebe bir sistemdir. Bugün aynı partiden cumhurbaşkanı, hükümet ama ileride bu sistem devam ederse çok ciddi sıkıntılara gebedir. Hem cumhurbaşkanın çok geniş yetkileri var, hem cumhurbaşkanı halk tarafından doğrudan seçilmiş olacak. Güçlü bir şekilde en az yüzde 50’nin üzerinde bir oyla. Bu taraftan da mevcut yapısıyla bir de hükümet olacak. İster istemez iki başlılığın getirdiği bütün sorunlarla Türkiye karşı karşıya gelecek. Onun için işin bir de bu boyutu var'' şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Ekonomi