Mehmet Sinan İnce, Garo Paylan’ı yine tehdit etti: Seni kahraman yapmak istemedik

Mehmet Sinan İnce, Garo Paylan’ı yine tehdit etti: Seni kahraman yapmak istemedik

Alaattin Çakıcı’nın eski avukatı Mehmet Sinan İnce, hakkında suç duyurusunda bulunan HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan‘ı sosyal medyadan bir kez daha tehdit etti.

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan, 2016 yılında suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın eski avukatı Mehmet Sinan İnce’nin Hrant Dink cinayetinin planlayıcısı olmak suçlamasıyla aranan Levent Göktaş’a yönelik yazdığı mesajlarda kendisine yönelik suikast planlarının yer aldığını belirterek, suç duyurusunda bulunmuştu.

Garo Paylan’ın suç duyurusunda bulunmasının ardından adı geçen Avukat Mehmet Sinan İnce, Twitter’dan Paylan’ı bir kez daha tehdit etti.

Twitter hesabından Mehmet Sinan İnce’nin paylaşımı şöyle:

“Müptezel Garo Paylan yapacak olsak yapardık. Kahraman yapmak istemedik seni. Yoksa iki defa önümüze düsürdük yürürken seni mecliste, şans eseri felan hayatta kaldım diye mağdur edebiyatı yapma. Ben öldürtecektik mi yazmışım iki dizinden topaldın. Burası TÜRK toprakları haddini bil!”

Şahsıma yönelik suikast planının ifşa edilmesinin üzerinden iki hafta geçmesine rağmen, ne siyasi iktidar ne de savcılar harekete geçmedi.
Bu nedenle suç duyurusunda bulundum.
Şunu not düşeyim: Suçluları koruyanlar suçun ortağıdır. pic.twitter.com/EXO3PIVNc6

— Garo Paylan – Կարօ Փայլան (@GaroPaylan) August 17, 2022

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem