Melek Mosso: Yanımızda durun yeter

Melek Mosso: Yanımızda durun yeter

Son günlerde konserleri bazı dernek ve sivil toplum örgütlerinin istememesi üzerine Valilikler ve AKP’li Belediye yönetimleri tarafından Melek Mosso çıktığı sahnede çarpıcı açıklamalar yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında sahneye çıkan Melek Mosso; "Bir el bir ses yükseliyorsa, kadınıyla erkeğiyle onun önünde durun. Ve bizimle birlikte yeri geldiğinde yürüyün dostlar. Arkamızda durmanıza hiç gerek yok. Biz taş gibi yürüyoruz yanımızda durun yeter.” dedi.

ODA TV'nin haberine göre Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında yaklaşık 15 bin kişiye konser veren Melek Mosso, sahnede bu iptal kararlarına ilişkin şu sert ifadeleri kullandı:

“Bir gün özgürce giyinebildiğimiz. Özgürce konuşabildiğimiz, saçımızın şekliyle vücudumuzun rengiyle, kahkahamızla, üslubumuzla, kurduğumuz cümlelerle, bizle, varlığımızla, hayatta bütün olacağımız günlerin hayalini kuruyorum. Bu hayali istemekten onun için şarkı söylemekten konuşmaktan asla ve asla vazgeçmiyorum. Her şeyin çekirdekte başladığına inanıyorum burada kadın erkek değil insan olarak konuşuyorum. Lütfen babam, abim, kardeşim, amcam, dayım, sevgilim, kuzenim, kankam diye ayırt etmeyin. Bir el bir ses yükseliyorsa, kadınıyla erkeğiyle onun önünde durun. Ve bizimle birlikte yeri geldiğinde yürüyün dostlar. Biz kızlar zaten bu dünyada hakkımızı sürekli savunmak zorunda bırakıldık. Maalesef bütün dünyada böyle. Arkamızda durmanıza hiç gerek yok. Biz taş gibi yürüyoruz yanımızda durun yeter.”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem