Melih Bulu’ya son yardımcı da bulundu...

Melih Bulu’ya son yardımcı da bulundu...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'ya 3'üncü yardımcı da bulundu.

Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Fazıl Önder Sönmez, Bulu'nun 3'üncü yardımcısı oldu. Prof. Sönmez'e ayrıca Öğrenci İşleri Dekanı görevi de verildi.

Sözcü'nün haberine göre, Boğaziçi Üniversitesi rektörlük görevine getirilen Melih Bulu’nun atanmasıyla başlayan 'rektör yardımcısı' krizi sona erdi. Bulu'nun 3'üncü yardımcısı Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Fazıl Önder Sönmez oldu. Prof. Sönmez ayrıca Öğrenci İşleri Dekanlığı görevine de getirildi. Bulu'nun diğer yardımcıları ise rektör adaylarından olan Fizikçi Prof. Dr. Mehmet Naci İnci ve Prof. Dr. Gürkan Selçuk Kumbaroğlu.

PROF. SÖNMEZ KİMDİR?

TÜBİTAK Makine ve İmalat Teknolojileri Grubu üyesi de olan Prof. Dr. Sönmez'in alanında çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel makalesi var. Profesör Sönmez'in aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi İslam Araştırmaları Kulübü'nde danışman hocalık yaptığı öğrenildi.

NE OLMUŞTU?

Boğaziçi Üniversitesi, ‘Rektörlük' görevine Prof. Dr. Melih Bulu'nun atanması ile başlayan protesto, ev baskınları, gözaltı ve tutuklamalardan sonra son olarak öğrenciler derslere girmeme kararı almıştı. Akademisyenlerin rektörlüğe sırtlarını dönerek yaptıkları protestolar sürerken yeni yönetim idari kadroları oluşturmakta zorlanıyordu.

Eğitim