Menzil tarikatı seçimlerde kimi destekleyeceğini açıkladı

Menzil tarikatı seçimlerde kimi destekleyeceğini açıkladı

AKP'nin Gülen Cemaati'nden boşalan yeri Menzil tarikat üyeleri ile doldurduğu haberleri konuşulurken, Menzil tarikatı seçimlere ilişkin açıklama yayınladı.Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Semerkand Vakfı, Beşir...

AKP'nin Gülen Cemaati'nden boşalan yeri Menzil tarikat üyeleri ile doldurduğu haberleri konuşulurken, Menzil tarikatı seçimlere ilişkin açıklama yayınladı.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Semerkand Vakfı, Beşir Derneği ve Genç-Kon imzası ile tarikat tarafından gazetelere verilen ilanda, seçimlerde Cumhur İttifakı ve Erdoğan'a destek verileceği duyuruldu:

''24 Haziran Genel seçimlerine giderken;

Bağımsızlığımızı tahakküm altına almaya çalışan her türlü ekonomik, siyasi, sosyal, kültürel ve bürokratik prangalardan kurtulmuş, milli ve manevi değerlerini muhafaza eden ve geliştiren bölgesinde lider, ezilenlere umut ve dünya barışının teminatı olacak Büyük Türkiye'nin inşası en önemli hedeflerimizden biridir.

Yeni hükümet sisteminin söz konusu hedeflerimize ulaştıracağına devletin millet için var olduğu esası ile sadece seçkin ve imtiyazlı bir kesimi değil toplumun tamamını güvence altına alacağına vesayet sistemine son vereceğine, sözü ve kararı gerçek sahibi olan millete tevdi edeceğine inanmaktayız.

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakı'nı yürütmenin çalışmalarına güç verecek çoğunlukta bir meclis yapısını ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğimizi duyururuz.''

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem