Meral Akşener: Bahçeli erken seçimi engellemek için Erdoğan'la ittifak yaptı

Meral Akşener: Bahçeli erken seçimi engellemek için Erdoğan'la ittifak yaptı

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye muhalif “Hayır''cı  liderlerden Meral Akşener, 16 Nisan referandumuna ilişkin çarpıcı iddiada bulundu. Akşener, Erdoğan-Bahçeli ittifakının nedeninin Bahçeli'nin erken seçim korkusu olduğunu...

MHP lideri Devlet Bahçeli’ye muhalif “Hayır''cı  liderlerden Meral Akşener, 16 Nisan referandumuna ilişkin çarpıcı iddiada bulundu. Akşener, Erdoğan-Bahçeli ittifakının nedeninin Bahçeli'nin erken seçim korkusu olduğunu öne sürdü. 

TELE1 TV’de dün akşam Tuncay Mollaveisoğlu’na özel röportaj veren Meral Akşener, referandumda “Hayır'' oyu çıkacağını ifade ederek, "Bir provokasyon bekliyor musunuz?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

'DUYUMLAR ALIYORUM, ENDİŞEM VAR'

"Duyumlar alıyorum, endişem var. O endişe de şudur; bir şey bahane edilip referandumun iptal edilebileceği. Madem milli iradeye bu kadar çok güveniyordunuz, millete götüren sizsiniz. Bunu iptal ettiğiniz zaman söz veriyorum meydan meydan, salon salon, ev ev gezer, milli irade kaçkını olduğunuzu söylerim."

ERDOĞAN BAHÇELİ İTTİFAKININ NEDENLERİ NELER

Veisoğlu'nun Bahçeli'nin Erdoğan'la neden ittifak yaptığı sorusunu yanıtlayan Akşener, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin seçimi engellemek için Saray'la ittifak yaptığı iddiasında bulundu. Akşener'in yanıtının tamamı şöyle; 

"Sayın Bahçeli koltuğunu muhafaza için Saray'la ve AKP için anlaştı, bu tamam. Fakat başkanlık sistemini insanlarla alay eden bir gerekçeyle gündeme getirmesini, Saray mı istedi diye bir soru geliyor aklıma. Tereddütte kaldığım şey şu; Bir genel başkan yardımcısı bu isim Oktay Öztür, 'anayasa metni içimize sinmedi ama erken seçimi gündemden kaldırdık' dedi.

"Şimdi öyleyse erken seçim endişesiyle bu başkanlık sistemini gündeme getirip Türkiye'yi ve AKP'yi bu tartışmanın içine soktu. Onun hesabına göre asgari bir buçuk yıl sürecek bir tartışma bu. O süre zarfında bizi ekarte eder, bu arada 2018'e gelir kongresini yapar. Nitekim beni attı. Türkiye düşünülmüş olsa böyle bir şey olmazdı. Bahçeli seçimi engellemek için başkanlığı gündeme getirdi."   

">

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Politika