Meral Akşener: Öyle cevaplar veririm ki vallahi kimse yerinden kalkamaz

Meral Akşener: Öyle cevaplar veririm ki vallahi kimse yerinden kalkamaz

İYİ Parti lideri Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Bilecik'in Söğüt ilçesinde yurttaşlara seslendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Söğüt'te bana PKK'lı diyorlar lakin Güneydoğu’ya gittiklerinde de faili meçhulcu diyorlar. O masaya sen oturdun, ben değil. Öyle cevaplar veririm ki, vallahi kimse yerinden kalkamaz lakin çözüm değil" dedi.

Akşener, "Söğüt'te bana PKK'lı diyorlar lakin Güneydoğu’ya gittiklerinde de faili meçhulcu diyorlar. Bunlar aynı yerde olamaz kardeşim. Sen kendine bak kendine. O masaya sen oturdun, ben değil. Bu ülkede devlet ciddiyeti kayboldu. Öyle cevaplar veririm ki, vallahi kimse yerinden kalkamaz lakin çözüm değil" dedi.

20 Ocak 2020'den bu yana il il, ilçe ilçe, esnaf esnaf gezdiğini hatırlatan Akşener, şöyle konuştu:

"Çünkü ben ve arkadaşlarım bir şey fark ettik. Seçmen çırak çıkarılıyor, millet çırak çıkarılıyor. Birileri dümenini döndürüyor, sizi ise şuculuk buculuk üzerinden kavga ettiriyor. Doğduğunuz yeri, aileyi seçemezsiniz lakin nerede doğdunuz, kimin çocuğusunuz üzerinden bakın kutuplaştırma demiyorum düşmanlaştırma oldu bu ülkede. Oysaki şuculuktan buculuktan bahsederken EYT'linin derdini konuşmuyorsun. Şuculuktan buculuktan konuşurken atanamayan öğretmenleri konuşamıyorsun. Şuculuktan buculuktan konuşurken atanamayan gençlerimizi konuşamıyorsun. Şuculuktan buculuktan konuşurken esnafın, besicinin, çiftçinin derdini konuşmuyorsunuz.

O şucuymuş bu bucuymuş... Daha vahim, daha çirkin bir şey söyleyeyim. Söğüt'te bana 'PKK'lı' diyorlar lakin Güneydoğu'ya gittiklerinde de 'faili meçhulcu' diyorlar. Faili meçhulculukla PKK’lılık aynı yerde olamaz kardeşim. Sen kendine bak kendine. O masaya sen oturdun, ben değil. Bu ülkede devlet ciddiyeti kayboldu. Öyle cevaplar veririm ki, vallahi kimse yerinden kalkamaz lakin çözüm değil. O zaman yine sizi unutuyoruz."

İyi Parti lideri Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Bilecik'in Söğüt ilçesinde yurttaşlara seslendi. Akşener, "Söğüt'te bana PKK'lı diyorlar lakin Güneydoğu’ya gittiklerinde de faili meçhulcu diyorlar. Bunlar aynı yerde olamaz kardeşim. Sen kendine bak kendine. O masaya sen oturdun, ben değil. Bu ülkede devlet ciddiyeti kayboldu. Öyle cevaplar veririm ki, vallahi kimse yerinden kalkamaz lakin çözüm değil" dedi." />

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika