Meral Akşener: YSK'de abidik gubidik olursa...

Meral Akşener: YSK'de abidik gubidik olursa...

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Niğde'de yaptığı konuşmada, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a, “Sakın ola Anayasa Mahkemesi’ni devreye sokup seçimleri iptal ettirmeye kalkma. Yaptın bir yiğitlik, sonunu getir''...

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Niğde'de yaptığı konuşmada, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a, “Sakın ola Anayasa Mahkemesi’ni devreye sokup seçimleri iptal ettirmeye kalkma. Yaptın bir yiğitlik, sonunu getir'' dedi. Akşener, “Cumhurbaşkanı adayı oldum. Bu abilerle tek başına mücadele eden bu gariban kadına destek olmaya söz veriyor musunuz? Başaracağız'' diye konuştu.

Cumhuriyet'ten Selda Güneysu'yun haberine göre Niğde’de açıklamarda bulunan Akşener'in konuşmasından satır başları şöyle:

İYİ PARTİ'DEN KORKTULAR
Biz başaracağız. Abiler korktu. Köşk’te Çankaya’da bir müze kuracağım, Anadolu’nun her yerinden bana emanet edilen tülbentleri orada sergileyeceğim. Bir tiyatroyu izledik. Büyük ortak pişman oldu. Şimdi nasıl kaçacağını planlamaya çalışıyor. Muhalefete bağırmaya başlıyor. Arkasında dur muhterem. Korku dağları sardı, abiler korkuyor. İyi Parti’den korktular. Ey Erdoğan! Sakın ola Anayasa Mahkemesi’ni devreye sokup seçimleri iptal ettirmeye kalkma. Peşinde olacağım. Meydan meydan, bakkal bakkal gezeceğimi bilmeni isterim. Madem yaptın bir yiğitlik, sonunu getir.

TÜRKİYE'DEKİ EN AHLAKSIZ SİYASİ SURETLER
(Tayyip Erdoğan ile Devlet Bahçeli için) ''Kanki’ olmuşlar. Büyüğün küçüğüne dediklerine terbiyem müsaade etmiyor. ''Tükürdüğünü yalayacaksın, kandan besleniyorsunuz, vampirler sizi, şaftı kaydı’ gibi akla hayale gelmeyecek, ne kadar hakaret varsa karşılıklı ettiler ve bir sabah uyandık, ''naber kanki’ diyorlar birbirlerine. Eğer sizler siyasi ahlaksızlık arıyorsunuz aynaya bakın, o aynada gördüğünüz suretleriniz Türkiye’deki en ahlaksız siyasi suretler olacaktır. Başkalarına söylerken 100 kere düşüneceksiniz. Büyük ortak mutsuz, küçük ortak çok mutlu. Ekmeleddin Bey vakasında olduğu gibi, televizyon başında bu seçimde fındık fıstık yiyip, dizi izleyecek. Ama büyük ortak çalışacak.

YSK'DE ABİDİK GUBİDİK OLURSA
Oy namustur, sandık emniyeti devletin namusudur. Bu namusu koruyamayacaklar için de onları uyarıyorum. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Seçim sonrasında YSK’de abidik gubidik olursa, önüne koyacağım sandalye, sonuçlar doğru çıkana kadar orada önünde oturacağım, jiletle kazıyamayacaklar beni oradan. Hepiniz sandığa gideceksiniz. Oyunuzu kullanacaksınız. Başaracağız.

ŞEKER FABRİKALARINI GERİ ALACAĞIZ
Akşener, satılan şeker fabrikalarının birinin de yer aldığı Niğde’den fabrikaları alanlara da seslendi: “Şimdi kankiler tamam ama çok büyük bir panik var. Çünkü Niğde’de para bitti. Bor Şeker Fabrikası’nı sattılar. Yandaş kayırmak için sattılar. Bor Şeker Fabrikası’nı satın alanlara sesleniyorum: Sakın ola ki seçime kadar elinizi sürmeyin, onu geri alacağız. 25’inde geri alacağım, hepsini.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem