Meral Akşener'den Bahçeli'ye "AK Parti ve Sayın Bahçeli beraber çalışma mı yapıyor anlamaya çalışıyoruz"

Meral Akşener'den Bahçeli'ye "AK Parti ve Sayın Bahçeli beraber çalışma mı yapıyor anlamaya çalışıyoruz"

Meral Akşener Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesi'ni hedef alan sözlerine ilişkin partisinin grup toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM'deki kapalı grup toplantısı öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Anayasa Mahkemesi'nin Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemine uygun şekilde yeniden yapılandırılması gerektiğine ilişkin yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine, "Biz bu konuyu anlamaya çalışıyoruz. Önce Sayın Soylu, Anayasa Mahkemesi'nin şahsında bir tartışma başlattı. Dün Sayın Bahçeli'nin beyanını okudum. Burada anlayama çalıştığımız şey şu; Sayın Soylu ve Sayın Bahçeli birlikte bir çalışma mı yapıyorlar, yoksa AK Parti ve Sayın Bahçeli bir çalışma mı yapıyor, onu anlamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Akşener, partisinin içinde yaşanan tartışmaların sorulması üzerine ise, "Bizim derdimiz memleket meselesi. Derdimiz işsizlik, mutsuz gençler. Dolayısıyla iç meselelerimizle Türkiye'yi meşgul etmeyi doğru bulmuyorum" yanıtını verdi. 

NE OLMUŞTU?

Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hedef aldığı Anayasa Mahkemesi (AYM) ile ilgili, “AYM yeni hükûmet sisteminin doğasına uygun şekilde yeni baştan yapılandırılmalıdır” ifadelerini kullanmıştı.    

https://abcgazetesi.com/yuz-yuze-egitim-bir-gun-sonra-baslayacak-379638
Politika