Meral Akşener'den Erdoğan’a: Bu feraseti ucube sistem için göster

Meral Akşener'den Erdoğan’a: Bu feraseti ucube sistem için göster

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, sosyal medya hesabından AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın THY’nin marka isminin değişmesi hakkındaki söyleminden geri adım atmasına ilişkin açıklama yaptı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün TÜRKSAT 5B Uydusu Hizmete Alma Töreni’nde, “Artık Turkey yok Türkiye var. Bundan sonra uçaklarımızın gövdesine de Türkiye Hava Yolları yazacağız” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün Twitter hesabından Erdoğan’ın “Türkiye Hava Yolları yazacağız” sözlerine ilişkin olarak, “Sen böyle saçmalamaya devam et, biz geldiğimizde onu da düzeltip Türk Hava Yolları yazarız. Ne de olsa az kaldı…” dedi. Bugün Erdoğan, Türkiye Hava Yolları açıklaması üzerinden 24 saat geçmeden ağız değiştirdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, “Milli havayolumuz uluslararası uçuşlarını Turkish Airlines değil, Türk Havayolları ismiyle yapacaktır” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Erdoğan’ın ağız değiştirmesinden sonra Twitter hesabından, “Haydi Sayın Erdoğan, bu yeni keşfedilmiş feraseti; berbat ekonomi yönetiminiz ve başımıza bela ettiğin ucube sistemle ilgili olarak atacağın adımlarda da görmek istiyoruz” dedi. Meral Akşener’in paylaşımı şöyle:

“Hatadan dönmek iyidir.
Yanlışta ısrar etmemek de iyidir.

Haydi Sayın Erdoğan, bu yeni keşfedilmiş feraseti;

Berbat ekonomi yönetiminiz ve başımıza bela ettiğin ucube sistemle ilgili olarak atacağın adımlarda da görmek istiyoruz.”

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika