Meral Akşener'den Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyı kınası, Soylu'yu göreve çağırdı!

Meral Akşener'den Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyı kınası, Soylu'yu göreve çağırdı!

İstanbul Bayrampaşa’da esnafları ziyaret eden İYİ Parti lideri Meral Akşener, Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı kınadığını belirterek saldırı konusunda Süleyman Soylu’yu göreve çağırdı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Bayrampaşa'da gerçekleştirdiği esnaf ziyareti sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu.

SOYLU'YU GÖREVE ÇAĞIRDI

Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a yapılan saldırıyı kınadığı belirterek, İçişleri Bakanlığı Süleyman Soylu'yu göreve çağırdı. 

Akşener, “Bu tür saldırganların yaptığı yanına kar kalıyor Türkiye’de. Benim evim basıldı saldırganların tümü berat etti. Sayın Selçuk Özdağ konusunda bunların yaşanmamasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

ÜMİT ÖZDAĞ HAKKINDA KONUŞTU

Akşener, mahkemenin iptal kararından sonra Ümit Özdağ hakkında yeniden bir süreç başlatılacak mı sorusuna, “Henüz hiçbir arkadaşımla ne olup ne olmayacağına dair bir konuşmam olmadı, şu olacak diye bir kanaat yürütmem mümkün değil. Biz her kararı ortaklaşa alıyoruz partimiz olarak o yüzden bir şey söylemem mümkün değil” sözleri ile cevap verdi. 

''AŞI OLDUM''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aşı konusunda siyasi parti liderlerine yaptığı çağrının ardından bugün aşı olduğunu açıklayan Akşener, “Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Beyefendi bütün genel başkanlar, tanınmış siyasetçiler gibi beni de aradı. Ben de bugün aşı oldum. Tereddütleri olan insanımız açısından örnek olmak açısından aşı oldum dolayısıyla herkese tavsiye ediyorum aşı olmayı” diye konuştu.

BOLU VE ÇANAKKALE SORUSU

Bir gazetecinin; Çanakkale ve Bolu CHP’li belediye başkanları ile Meclis Üyeleriniz arasında bir anlaşmazlık söz konusu, CHP’li Belediye Başkanı’nın ‘siz eş başkanlık istiyorsunuz ama o bizde olmaz’ sözleri var, millet ittifakında Belediye Meclis Üyeleri arasında bir sorun mu yaşanıyor sorusuna da cevap veren Akşener, “millet ittifakı çerçevesinde CHP’den seçilmiş Belediye Başkanlarının sözlerine ve tavırlarına dair Genel Merkez’den yapılan açıklamalar var.  O açıklamalar üzerinden hadiseye bakıyoruz” sözlerini sarf etti.

İKTİDARDAN AŞI TALEBİ

Aşı konusuna tekrar değinen Akşener, “İktidardan talebimiz şudur, özellikle sizin gibiler bu tarz çalışanlar, esnafların yanında çalışanlar, genellikle toplu taşıma aracını kullanıyorsunuz, 65 yaş üzerine yapılacak aşı ancak bu zorunluluk içerisine sizin de basın mensuplarının, esnafların yanında çalışan insanların hepsi çalışmak zorunda kalan bu insanların da zorunlu aşılanma konusuna iktidarın dikkat etmesini istiyorum ve bunu talep ediyorum'' diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Politika