Merdan Yanardağ: AKP'nin Filistin için üzülmesi timsah gözyaşlarıdır

Merdan Yanardağ: AKP'nin Filistin için üzülmesi timsah gözyaşlarıdır

TELE1 VE ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'te resmen açması ve İsrail'in Gazze'de Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği katliamla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Twitter...

TELE1 VE ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'te resmen açması ve İsrail'in Gazze'de Filistin halkına yönelik gerçekleştirdiği katliamla ilgili değerlendirmelerde bulundu. 
Twitter hesabından Deniz Gezmiş'in Filistin Halk Kurtuluş Cephesi kimliğini paylaşarak, "İşte Deniz Gezmiş'in, İsrail'e karşı savaşmak için gittiği Filistin'de kendisine verilen Filistin Halk kurtuluş Cephesi kimliği.. İslamcılar ise, ABD ve İsrail'in hizmetinde devrimcilere saldırıyordu. Deniz'in o kimliği hala bir bayrak gibi dalgalanıyor." dedi.
Merdan Yanardağ'ın açıklamaları şu şekilde: 
AKP VE SİYASAL İSLAMCILARIN FİLİSTİN İÇİN ÜZÜLMELERİ TİMSAH GÖZYAŞLARIDIR
"AKP ve siyasal islamcıların Filistin için üzülmeleri timsah gözyaşlarıdır. Bu ülkenin devrimcileri ABD emperyalizmine ve İsrail siyonizmine karşı mücadele ederken, onlar ABD 6. Filo'sunu kıble alıp namaz kılıyor, Filistin için mücadele edenlere saldırıyordu.

Filistin halkıyla dayanışma içinde olmak için önce eşitlikten, özgürlükten, demokrasiden, bağımsızlıktan, kadın haklarından, aydınlanmadan, laiklikten yana olacaksın. Yoksa, küçük dinciler gibi şeri çıkarlar için emperyalizm ve siyonizmin hizmetine girer, farkına bile varamazsın.

SURİYE, FİLİSTİN'İN DAVASINI DESTEKLEYEN TEK ARAP DEVLETİDİR
Bugün Filistin için sahte timsah gözyaşı dökenler, daha geçen ay İsrail Suriye'ye saldırıp bombaladığı zaman seslerini çıkarmamış, tersine onu desteklemişti. Suriye, Filistin'i satan gerici Arap rejimlerinin aksine Filistin'in davasını kararlılıkla destekleyen tek Arap devletidir.

İSLAMCILAR SURİYE'YE SALDIRIRKEN AKP İKTİDARI İSRAİL'İN DESTEĞİNİ ALDI
ABD ve İsrail, Ortadoğu'da savaş kışkırtıcılığı yapıyor. ABD'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararıyla, Suriye'ye yönelik cihatçı saldırı arasında ortaklık vardır. İslamcılar, Suriye'ye saldırırken, ABD, AKP iktidarı ve İsrail'in desteğini aldı. İslamcıların ahlakı yoktur.

İsrail ve ABD geçen ay Suriye'yi bombaladığında, "Bu saldırı içimizi soğutmadı, devam etmeli" diyen kişi, AKP iktidarının kurdurduğu İHH (İnsani Yardım kuruluşu) adlı dinci örgütün başkanıydı. Unutmayın!

DİNCİLERİN KAFASIYLA BU SORUN ÇÖZÜLEMEZ
Dün akşam islamcılar, İstiklal Caddesi'nde Filistin yürüyüşü yaptılar. Önde taşınan pankartta, "Kudüs Müslümanlarındır" yazıyordu. Sorun da budur. Dincilerin kafasıyla bu sorun çözülemez. Kudüs hem Müslümanlar hem Hristiyanlar hem de Museviler için kutsaldır. Çözüm laikliktir."

İşte Merdan Yanardağ'ın paylaştığı Deniz Gezmiş fotoğrafları: 

deniz-gezmis-ve-arkadaslari--1022894.jpgdqyggdlwkaertqa.jpg10473058_919566834739646_9031628502388791866_n.jpg