Merdan Yanardağ; Bölgesel savaş kapıda, önce bu ateşi yakanlar yanacak!

Merdan Yanardağ; Bölgesel savaş kapıda, önce bu ateşi yakanlar yanacak!

ABD ve işbirlikçileri İngiltere ve Fransa bu sabah erken saatlerde Suriye’ye saldırıda bulundu. TELE1 ve ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ saldırıya ilişkin önemli değerlendirmelerde

TELE1 ve ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ Suriye’ye yönelik gerçekleştirilen Emperyalist saldırı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yanardağ, ABD ve işbirlikçilerinin Suriye’ye saldırdığını ve AKP hükümetinin bu saldırıları desteklediğini belirterek, "ABD ve işbirlikçileri (İngiltere ve Fransa) Suriye’ye saldırdı.. Bu alçakça saldırıyı AKP hükümeti de destekledi. Oysa Rusya son bir ay içinde 3 kez ABD’nin bir kimyasal saldırı mizanseni/provokasyonu hazırladığını ve cihatçı teröristleri bu konuda eğittiğini duyurmuştu." şeklinde konuştu.

Yanardağın açıklamalarından satır başları şöyle:

’AKP TAKİYE VE İKİ YÜZLÜLÜĞE DAYALI SİYASETİ İFRATA VARDIRDI’
AKP iktidarının Amerikan karşıtlığı işte buraya kadar! Müslüman bir ülkeye yönelik "haçlı" saldırısını "memnuniyetle" karşılayan AKP iktidarı, takiye ve iki yüzlülüğe dayalı siyaset tarzını ifrata vardırdı. Rusya ve İran ile daha dün Ankara’da zirve yaptı, bugün ikisini de sattı.

’BÖLGESEL SAVAŞ KAPIDA, ÖNCE BU ATEŞİ YAKANLAR YANACAK’
Rusya, ABD ve ortaklarının Suriye’ye saldırısını, "savaş ilanı" olarak değerlendirdi ve karşılıksız bırakmayacaklarını açıkladı. İran hava sahasını Rus savaş uçaklarına açtı. AKP ise ABD ve ortaklarının yanına geçti. Bölgesel savaş kapıda. Önce bu ateşi yakanlar yanacak.

ABD ve müttefikleri bütün mazlum halkların düşmanı olduğunu bir kez daha gösterdi. AKP iktidarı da zalimlerin yayına geçti. Siyasal İslamcıların ABD karşıtlığı palavrası da bitti.

’AKP İKTİDARININ SİYASETİ ÇOK HIZLI ÇÖKTÜ’
Rusya ve İran’ın izniyle Afrin operasyonu yapan, Membiç’te ABD’ye meydan okumaya çalışan AKP iktidarının siyaseti çok hızlı şekilde çöktü. Ne ülke içinde milliyetçi bir dalga yaratabildiler ne de Suriye’de kazananların yanında kalabildiler.

’BÖYLE İKİ YÜZLÜ BİR SİYASET TARZI GÖRÜLMEMİŞTİR’
AKP’nin Dışişleri Bakanlığı, "İnsanlığın vicdanına tercüman olan bu operasyonu memnuniyetle karşılıyoruz" diye açıklama yaptı. Vicdansız bir emperyalist saldırıyı böyle değerlendirenler insanlık ve ezilenler nezdinde kaybetmiştir. Böyle iki yüzlü bir siyaset tarzı görülmemiştir.