Merdan Yanardağ, MHP yönetimine seçilen cinayet sanıklarını isim isim anlattı

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, MHP MYK'sına giren İbrahim Çiftçi ve Tamer Osmanağaoğlu'nun geçmişini anlattı.

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Dr. Merdan Yanardağ, Prof. Dr. Emre Kongar ile birlikte yaptığı 18 Dakika programında MHP MYK'sına seçilen isimlerin geçmişinden bahsetti.

"İBRAHİM ÇİFTÇİ ADINI UNUTMAYIN!"

Merdan Yanardağ, 18 Dakika programında şunları söyledi: "Bunları biz iddia olarak ortaya atmıyoruz, mahkeme kararlarında geçiyor bu isimler. Bir tanesi İbrahim Çiftçi, Ankara savcısı Doğan Öz'ü şehit eden kişidir. İbrahim Çiftçi adını unutmayın! 12 Eylül öncesinde MHP, Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul'u şehit etti. Niye? MHP hakkında soruşturma yapıyor diye, ülkücüler tarafından işlenen cinayetleri soruşturuyor diye. Çok ilginç bir davası var İbrahim Çiftçi'nin. Yakalanıyor, Ankara Sıkı Yönetim Mahkemesi'nde yargılanıyor. Dört kez idam cezasına çarptırılıyor. Askeri mahkeme tahliye kararı veriyor. Mahkeme kararını götürüyorlar cezaevine, İbrahim Çiftçi "Siz bana komple kuruyorsunuz, beni öldürteceksiniz" diyerek çıkmıyor. Bir süre daha kalıyor.

"KEMAL TÜRKLER'İN KATİLLERİNDEN BİRİ"

Diğeri kim? Ünal Osmanağaoğlu, Kemal Türkler'in katillerinden biri. Kemal Türkler'in katledilmesinden yargılananlardan biridir. Yargılama sürecinde kardeşinin kimliği ile yurt dışına kaçıyor. Sonra kardeşinin kimliği ile Türkiye'ye geri dönüyor. Sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılıyor. Karardan sonra ortalıktan kayboluyor. Daha sonra kardeşinin kimliğiyle Kuşadası'nda turistlik işletmeleri yönetirken yakalandı. Sonra dava zaman aşımından düştü. Ünal Osmanağaoğlu'nun adını başka nereden biliyoruz? Maraş katliamı... Bir isim daha var. Tarkan Toper, 17 Mayıs 2006'da Danıştay'da Yüksek Yargıç Mustafa Yücel Özbilgen'i şehit eden, islamcı terörist Alparslan Aslan'ın  arkadaşı..."

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv